Redmi note 7 telefonda konuşurken ses boğuk gidiyor

Serkan71

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Nis 12, 2021
1
0
1
Telefonda kimle konuşursam konuşayım ses boğuk geliyor ne dediğin anlaşılmıyor diyorlar. Tamirciye gittiğim zaman adamı aradığım zaman ses kalitesinde hiç bir sıkıntı yoktu. Adam bana sıkıntı gözükmüyor dedi ses normal dedi ama başkalarını aradığım zaman ne dediğimi anlamakta zorlanıyorlar sorun nasıl çözerim yardım bekliyorum.

Mikrofonun olduğu yeri ince fırça ile temizledim toz falan yok

izci

Administrator
Süper Admin
Eyl 20, 2020
230
9
18
Telefonda kimle konuşursam konuşayım ses boğuk geliyor ne dediğin anlaşılmıyor diyorlar. Tamirciye gittiğim zaman adamı aradığım zaman ses kalitesinde hiç bir sıkıntı yoktu. Adam bana sıkıntı gözükmüyor dedi ses normal dedi ama başkalarını aradığım zaman ne dediğimi anlamakta zorlanıyorlar sorun nasıl çözerim yardım bekliyorum.

Mikrofonun olduğu yeri ince fırça ile temizledim toz falan yok
Bir akıllı cep telefonunda karşı tarafa ses gitmemesinin iki sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki mikrofonun içi kir, toz, elbise pamuğu ve benzeri partiküller ile tıkanmasıdır. Mikrofon soketi temizliği yapılarak giderilebilir. İkinci sebep ise mikrofon soketinin arızalanmasıdır. Mikrofon soketi ise darbe alınması sonucu kırılabilir, çatlayabilir. Ya da sıvı veya nem teması sebebi ile oksitlenebilir. Böyle biri durumda yapılması gereken işlem mikrofon soketi değişimidir.