Zeblaze THOR 5 incelemesi: 4G akıllı telefon ve spor akıllı bant bir arada


Arıza


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.Tüm deneyim sürükleyicidir. Ya WiFi üzerinden bir 4G ağına bağlı ya da sadece çevrimdışı THOR 5 taşımak, akıllı saatlerin ve akıllı bantların sunabileceği en iyisini sağlar.

Zeblaze geçtiğimiz günlerde dünyanın ilk Çift Sistemli Akıllı Saatini duyurdu, ancak dürüst olmak gerekirse, çift modlu (bahsedildiği gibi) birçok akıllı telefon olduğu için kullanmak kötü bir pazarlama adı. Zeblaze’nin belirtmesi gereken şey, bu THOR 5 akıllı saatin dünyanın ilk Çift İşlemcili Akıllı Saat. Dual System giyilebilir cihazlar, smartwatch ve smart band avantajlarını hiçbir şeyi dışarıda bırakmadan birleştirir. Giyilebilir Çift İşlemci, her bir işlev için tam olarak özelleştirilen her mod için farklı bir SoC kullanır. Bu fütüristik teknolojide nelerin yeni olduğunu merak ediyorduk ve hayret ettik.

3G akıllı saatler, birkaç yıl önce giyilebilir cihazlarda bir trend başlattı. O zamana kadar, akıllı saatler bildirimler, müzik kontrolü vb. Üzerinden geçerken fitness veya sağlık verilerini kaydetmek için bir akıllı telefonla senkronize ediliyordu. Ancak 3G bağlantısı, oyunu akıllı saate bir nano SIM ekleyebilme becerisiyle yükseltti ve böylece bağımsız bir akıllı telefon saatine dönüştürdü. İnsanlar eğitimleri, açık hava etkinlikleri ve hatta pahalı bir akıllı telefon taşımanın riskli olduğu yerlerde amiral gemisi akıllı telefonlarını taşımak zorunda olmama konseptini beğendiler.

Zeblaze, 2014 yılında Çin’in Shenzhen şehrinde kurulmuş bir Çin şirketidir. Uzmanlığı akıllı saat geliştirme ve üretimidir. Son 5 yılda şirket, olağanüstü kalite ve rekabetçi fiyatlandırma ile olağanüstü en çok satanlara sahip olarak akıllı saat endüstrisi liderleri arasına katılmayı başardı. En son geliştirmeleri THOR 5’tir. Bu akıllı telefon, şirketin portföyünde mümkün olan her şekilde bir güncellemedir. İki işlemcili ilk giyilebilir cihaz olarak dünyada bir ilk başarısına sahiptir. Daha sonra, iki bağımsız çalışma modu sunar.

 • Akıllı Saat Modu, saatin senkronize edilmiş bir akıllı telefonla veya akıllı telefon olmadan kullanılabileceği mükemmel bir 4G akıllı saat modu sağlamak için bir MediaTek SoC kullanır.
 • Akıllı Bileklik Modu, enerji açısından verimli bir Nordic işlemci kullanır ve böylece giyilebilir cihazı dört güne kadar kullanıma sahip bir fitness / sağlık akıllı banda dönüştürür.

Zeblaze Thor 5’i buradan satın alın!

Zeblaze THOR 5 – Özellikler

 • Kadran malzemesi: Kasa Malzemesi – Çinko alaşımı, Kayış Malzemesi – Silikon
 • Boyutlar: 54 X 50 X 15,2 mm, Ağırlık: 67g
 • Görüntü: 1.39 inç AMOLED (454 X 454 piksel)
 • Yonga seti: MTK6739 1.25Ghz, Dört ÇekirdekliNordic 52840
 • Bellek: RAM – 2 GB, ROM: 16 GB
 • Çalışma Modu: Kapasitif Çoklu Dokunma
 • GPS: GPS / GLONASS / Beidou
 • Bluetooth Sürümü: Bluetooth 4.0
 • WiFi: Çift bantlı (2.4GHz / 5GHz) tek akışlı 802.11a / b / g / n, MAC / BB / RF802.11d / h / k uyumlu
 • SIM Kart Yuvası: Tek SIM (Nano-SIM)
 • Ağ Frekansı:

GSM: 850 (B5) / 900 (B8) / 1800 (B3) / 1900 (B2)
WCDMA: 850 (B5) / 900 (B8) / 1900 (B2) / 2100 (B1)
4G FDD: 2100 (B1) / 1900 (B2) / 1800 (B3) / 850 (B5) / 2600 (B7) / 900 (B8) / B12 / 800 (B20),

TDS-CDMA: B34 / B49, TDD: B38 / B39 / B40 / B41

 • Sensörler: Kalp atış hızı Sensörleri, Yakınlık Sensörü, İvme Ölçer
 • Kamera: 8.0 MP Ön Cameraport
 • Batarya: 545 mAh

Bekleme Süresi (Telefon İzleme Modu): Yaklaşık 1 gün
Bekleme Süresi (Akıllı Bileklik Modu): Yaklaşık 4 gün
Şarj: Yaklaşık 3 saat manyetik şarj

 • İşletim Sistemi: Android 7.1.1 – Uygulama Adı: Willwatch 2
 • Uyumlu İşletim Sistemi: Android 4.4 veya üstü, iOS 9.0 veya üstü
 • Uygulama Dili: İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Русский, Japonca, Korece, Arapça, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince
 • İzleme Dili: İngilizce, Português (Brasil), Português (Portuguesa), Русский, Español, Italiano, Français, Polski, Bahasa Indonesian, Deutsch, Tiếng Việt, Türkçe, İbranice, Arapça, Farsça, Hintçe, Bengalce, Tayca, Birmanca, Korece , Japonca
 • Renk: Siyah, Mavi
 • Özel Özellikler: Telefon Defteri, Kalp Atış Hızı Monitörü, Adımsayar, Çağrı veya Mesaj Hatırlatma, Sesli Arama, Çevrimdışı Müzik, Hava Durumu, Saat yüzleri ve Bildirimler, Tarayıcı, Otomatik Işıklandırma Ekranı, Kronometre, E-kitap, OTA Yükseltmesi, Google Play, Uyarı Tip, Yüzük, Titreşim

Zeblaze THOR 5 – Perakende Paket

THOR 5, zevkli bir siyah kutu sertleştirilmiş kağıtla geliyor. İçinde modern bir akıllı saatin tipik içeriğini bulacaksınız.

 • 1 x Zeblaze THOR 5 Akıllı Saat
 • 1 x USB Şarj Kablosu
 • 1 x Tornavida
 • 1 x Kullanım Kılavuzu

Kullanım kılavuzu İngilizcedir. Acemi bir akıllı saat kullanıcısı için de uygun ayrıntılar ve simgeler sağladığı için çok faydalıdır. Perakende paketinde şarj cihazı yoktur. Akıllı telefonunuzun 5V şarj cihazını veya bir güç bankasını kullanmanız gerekecektir.

Zeblaze THOR 5 – Dış Özellikler

Akıllı saatin kasası zink alaşımından yapılmıştır – arka renkte. Saat, sağlam bir spor saat gibi görünür ve hissedilir. Büyüklüğü büyük ve sanırım sadece erkek ellerine uygun. Biraz ağır ama rahatsızlık verecek kadar değil. Herhangi bir sorun olmadan günde 8 saatten fazla yazarak bir hafta boyunca denedim. Elinize bağlandığını unutmanız an meselesidir. Silikondan yapılmış mükemmel geniş kayış bilek çevresinde güçlü bir kavrama özelliğine sahip ve THOR 5 etrafta sallanmıyor. Hem kayış hem de akıllı saatin iç kısmı ciltte pürüzsüzdür.

Büyük yuvarlak AMOLED ekran, yüzeyinin bir milimetre üzerinde bir kenarla korunmaktadır. Sol tarafta, biri Açma / Kapama / Menü, diğeri – çok çok yardımcı – Geri düğmesi olarak kullanılan iki geniş düğme görüyoruz. Sağ tarafta, her şeyi beğenirseniz bazı Skype aramaları için tasarlanmış çıkıntılı bir selfie kamerası var. Mikrofon, kamera modülünün yan tarafındaki küçük bir deliktir.

Akıllı saatin arkasında kalp atış hızı sensörünü, şarj kablosu için pogo pinlerini ve tek SIM tepsisini görebilirsiniz.

Zeblaze THOR 5 – Özellikler

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bu dünyanın ilk Çift İşlemcili akıllı saatidir. Mediatek MTK 6739 dört çekirdekli SoC, akıllı saat modunun (Akıllı Saat Modu) arkasındaki en önemli güçtür. MT6739, değer odaklı pazarlara harika bir Android deneyimi ve güzel, büyük ekranlı telefon tasarımlarının potansiyelini sunan uygun maliyetli, ancak oldukça modern özellikli bir akıllı telefon SoC’sidir. Evet, bu bir akıllı telefon SoC’si! MT6739 ile birlikte, 1.5GHz frekansa kadar çalışan yüksek verimli 64-bit dört çekirdekli ARM Cortex-A53 CPU bulunur.

Akıllı bant modu (Akıllı Bileklik Modu) için bir Nordic 52840 SoC kullanılır. NRF52840, 64 MHz’de çalışan kayan nokta birimi ile 32-bit ARM® Cortex ™ -M4 CPU etrafında oluşturulmuştur. Gelişmiş bir yonga üzerinde uyarlanabilir güç yönetimi sistemi kullanılarak olağanüstü düşük enerji tüketimi elde edilir. NRF52840, tam protokol eşzamanlılığı ile tamamen çoklu protokol yeteneğine sahiptir. Bluetooth 5 ve 2,4 GHz tescilli yığınlar için protokol desteğine sahiptir. Bu tür zorlu uygulamalar için önkoşul olan hem Flash hem de RAM için geniş bellek kullanılabilirliği sunar.

1,39 inç yuvarlak AMOLED ekran 454X454 piksel çözünürlüğe sahiptir. Mükemmel bir görsel deneyim sağlayan çok parlak ve nettir. Telefonun kurulumundan, WiFi şifresinin eklenmesinden kullanıcı, bu ekranın dokunma etkisini ilk elden görebilir. Her harf hatasız, inanılmaz bir hassasiyetle seçiliyor ve bugün piyasadaki akıllı telefonların / akıllı telefonların çoğunda eksik. Ekranda çeşitli özelleştirilmiş kadranlar bulunur. Kullanıcı, yeni aramalar indirerek veya mevcut bir kadrana tercih ettiği bir resmi ekleyerek cihazı daha da kişiselleştirebilir.

Bir akıllı telefon SoC ve bir akıllı telefon ekranına sahip olan Zeblaze, THOR 5’e bir akıllı telefon dahili hafızası sağlar. 2GB RAM ve 16GB ROM var! Sadece çoklu görev yapmakla kalmazsınız (oldukça kolay ekleyebilirim), aynı zamanda oyun oynayabilir veya YouTube’da bir film izleyebilirsiniz! ROM, akıllı telefonunuzu yanınızda taşımak veya bir hücre ağına bağlanmak istemiyorsanız, en sevdiğiniz MP3 parçalarını saklamak için yeterlidir. Evet, burada bağımsız bir çevrimdışı medya oynatıcınız var!

Hayretler içinde misin? Henüz bitirmedim! Bunun en şaşırtıcı kısmı akıllı telefon smartwatch 8 MP selfie kamerasıdır. 8 MP selfie kamerası! Arkadaşlarınızın fotoğraflarını çekebilir veya… doğrudan bileğinizden görüntülü arama (Skype üzerinden) yapabilirsiniz.

Dahili SIM tepsisini kullanan THOR 5 4G LTE bağlantısı sayesinde görüntülü aramalar ve akış ve uygun telefon görüşmeleri gibi çok daha fazlası mümkün. Bu giyilebilir cihaz 22 global bandı destekliyor! Evet, bileğinizden arayabilir ve aramayı kabul edebilirsiniz!

THOR 5, evde veya ofiste olmanız durumunda WiFi’yi destekler. Zeblaze’den OTA güncellemelerini kullanarak cihazı güncellemek için 4G veya WiFi bağlantısı kullanılır! Google Play, Spotify, a 3 gibi ihtiyacınız olan herhangi bir uygulamayı indirmek için her zaman e-posta hesabınızla senkronize edilir.rd-party Maps, Gmail, oyunlar vb.

Zeblaze THOR 5 – İzleyici

Bu Zeblaze akıllı saatin aynı zamanda bir fitness grubu olduğunu ve geniş bir sensör dizisiyle her türlü izlemeyi tam olarak desteklediğini unutmayın. Atletik aktiviteleriniz için GPS, GLONASS, Beidou hassas takibinin yanı sıra Google Haritalar veya diğer benzer uygulamalardan harita navigasyonunu destekler. Daha önce de belirtildiği gibi, telefonun arkasında kalp atış hızı sensörü var.

Hem gerçek zamanlı olarak hem de spor aktivite analizinde oranlar sağlayarak çalışır. GPS izleyici ve Kalp atış hızı monitöründen başka, kullanıcı tipik bilgi uygulamalarını bulabilir: Adım sayacı, Kalori Sayacı ve Hız ve Ritim Monitörü. Paket, bisiklet veya basketbol gibi çeşitli spor aktiviteleri için bağımsız uygulamalarla güçlendirilmiştir. Akıllı Bileklik Moduna geçerek, kullanıcı düşük güç tüketiminden yararlanabilir ve spor / dış mekan aktivitelerini yanında bir güç bankası taşımadan dört güne kadar kaydedebilir.

Zeblaze THOR 5 – Yazılım

THOR 5, Android 7.1.1’de çalışır ve bugün çoğu akıllı saatte Android 5 bulunmadı. Wear OS olmadığı için birçok avantajı vardır. Akıllı saati ayarlarken, AMOLED ekranda bir QR kodu sağlanıyor. Bunu akıllı telefonunuzla tarayarak WiiWatch 2 uygulamasını indirip yükleyebilirsiniz. Ancak bunun en iyi uygulamalar olmadığını unutmayın. – çok basit – ama düzgün çalışıyor. Oradan akıllı telefonunuzu THOR 5 ile senkronize edebilirsiniz.

Dikkat edilmelidir:

 1. Akıllı saati tüm izinleri kabul eden eşleştirilmiş cihazlara eklemek için
 2. Uygulamayı her zaman açık tutmak için senkronizasyon kesintisiz bir şekilde yapılır.

WiiWatch’ta doğru takip ve doğru sonuçlar elde etmek için yaşınızı, cinsiyetinizi, boyunuzu ve kilonuzu ayarlayabilirsiniz. Akıllı saate gönderilecek Bildirimleri de ayarlayabilirsiniz. Onlara cihazdan cevap veremezsiniz, bunu telefonunuzdan yapmanız gerekir. Uygulamadan çeşitli ayarları değiştirebilir, 50MB’ye kadar dosya gönderebilir ve cihazı arayabilirsiniz. THOR 5, onu evde, arabada vb. Bulabilmeniz için yüksek bir zil sesi çıkarır.

Android, belirtildiği gibi Google Play’i sağlar. Tek sınırlama olarak ekran boyutuna sahip olası herhangi bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Akıllı saatten tüm uygulamaların yuvarlak veya kare görüntüsüne karar verebilirsiniz. Önceki kurulumda daha büyük bir yazı tipi var, ancak kenarlar ekranın altında kayboluyor. İkincisi tamamen görülebilir ancak yazı tipi göz yorgunluğu olmadan kullanılamayacak kadar küçük. Google Asistan olsa da sesli arama (evet öyle) kullanılabilir.

Gezinme, yalnızca inanılmaz derecede hassas ekranla kolay değildir fakat ikinci bir geri düğmesi eklemekten. Ana kadranda (kullanıcı ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen) 4 ana “ekran” bulunmaktadır.

 • Aşağı kayarak 5 bölümlü ana işlemler ekranını görebiliriz. Var:
 • Ana kontrol – saat, tarih, pil, Bluetooth Bağlantı Anahtarı, uçak modu ve QC kodu sağlayıcısı ile kısayol ekranı.
 • Anahtarlar: Parlak El Ekranı, Sessiz Mod, Bluetooth, Parlaklık, Konum ve Veri.
 • Önbelleği temizle
 • Yerel Müzik Çalar
 • Hava Durumu Ekranı
 • Kayar-Sağa Bildirimleri görebiliriz
 • Kayar- Yukarı izleme ekranlarını görüyoruz. İlk ekranda günlük yürünen mesafe, yakılan kalori ve yürünen adımlar bulunur. İkinci ekran, iki farklı grafikte adım / km için hafta ortalamasına sahiptir. Bu sayfanın ayarlarına tıklayarak kullanıcı aşağıdakiler için günlük hedefler ekleyebilir: Mesafe, Kalori, Adımlar. Dördüncü bir ayar, kullanıcının Yaşı, Boyu, Cinsiyeti, Yürüme Hedefini uygulayabilir.
 • Sola Kaydırma, bu akıllı saatin tam menüsünü getirir: Kişiler, Telefon, Mesajlaşma, Ayarlar, Tarayıcı, İndirmeler, Takvim, Saat, Kamera, Galeri, Müzik, Ses Kaydedici, Dosya Yöneticisi, Nabız Monotor, Fitness, Hava Durumu, Sesli Arama, Play Store, Haritalar, Assistand, Spor Hedefi, Uzun Bekleme, App Store.

Zeblaze THOR 5 – Pil Ömrü

Ne kaldı? Pil ömrü! Belirtildiği gibi, smartwatch modunda tam gün pil ömrüne sahiptir. Akıllı bant modunda pil ömrü dört güne kadar çıkar, ancak bazı sınırlamalar vardır. Dokunmatik ekran veya birden fazla arama ve uygulama yok. Tek kullanım amacı izlemedir: adımlar, mesafe, saatlik aktivite, aktif dakikalar ve yakılan kaloriler.

Zeblaze THOR 5 – Conclussion

Tüm deneyim sürükleyicidir. Zeblaze’nin THOR 5’i, bir 4G ağına, bir WiFi yönlendiricisine bağlı veya çevrimdışı (SIM olmadan) taşıyarak, akıllı saatlerin ve akıllı bantların sunabileceğinin en iyisini sağlar. Keşke pil ömrü biraz daha iyi olsaydı…

Zeblaze Thor 5’i buradan satın alın!

.

smartwatch incelemesiZeblaze THOR 5Zeblaze THOR 5 akıllı saatZeblaze THOR 5 incelemesi