YouTube Uygulaması, akış için varsayılan video kalitesi ayarını alacak


Android için YouTube uygulamasının yakında çıkacak bir sürümü, kullanıcıların akış için tercih edilen video kalitesini ayarlamasına olanak tanıyacak. Bu özellik, APK sürüm 15.12.33’te keşfedildi ve yeni geçişlerin yanında tamamı büyük harf “BETA” notları verildi. Görünüşe göre Google, bu yeni özelliğin resmi olarak kullanıma sunulmasından önce bazı hataları düzeltiyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Şu anda YouTube, akış için sunucu tarafında ayarlanmış varsayılan bir video kalitesine sahiptir. Yeni seçenek, popüler video platformundaki içerik oluşturucular için kesinlikle birçok olasılık açacaktır. Ancak, bu özelliğin şu anda yaygın olarak kullanılıp kullanılmayacağını bilmiyoruz. Sonuçta Google, diğer kullanıcılar için bant genişliğini serbest bırakmak için 480P’yi kurarak küresel akış kalitesini düşürmeye karar verdi. Bu, ağ içi sağlayıcıların aşırı yüklenmesini önlemenin başka bir yoludur. Diğer akış platformları da bant genişliğinin sağlık, eğitim için ücretsiz olmasını sağlamak için bu tür politikaları benimsemek zorunda kaldı.

Resultado de imagem para youtube uygulaması akış ayarları

Yeni YouTube Uygulaması özelliği geldiğinde, kullanıcılar varsayılan video kalitesi için iki ayrı kontrole sahip olacak. Biri telefon kablosuz ağa bağlandığında, diğeri ise mobil veriyi kullanırken ayarlanacaktır. İlginçtir ki, şu anda bunun sınırlı bir sürümü var, mobil veri ve HD’de varsayılan olarak 480p’ye ayarlanan bir geçiş.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bu özellik COVID-19 salgını sona erene kadar kullanılamayabilir.

.

androidYoutubeYouTube akış kalitesiYouTube UYGULAMASI