Yasağa rağmen, Huawei ve ZTE’nin telekom pazar payı arttı


Çinli telekomünikasyon ekipmanı tedarikçileri Huawei ve ZTE, küresel pazardaki paylarında artış sağladı. Bu büyüme esas olarak 5G ağının aktif olarak konuşlandırıldığı Çin’den kaynaklanıyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei, Nokia, Ericsson, ZTE, Cisco, Ciena ve Samsung dünyadaki en büyük telekom ekipmanı tedarikçileridir. Bu yılın üçüncü çeyreğinde Huawei birinci sırada yer aldı ve küresel pazarın% 30’unu aldı. Bir yıl önce şirket% 28 hisseye sahipti. ZTE ayrıca 2019’un üçüncü çeyreğindeki% 9’dan bu yılın üçüncü çeyreğinde% 11’e 2 puanlık bir büyüme kaydetti.

Analistler, şirketlerin ekipmanlarını aktif olarak Çinli mobil operatörlere sağladığını belirtiyor. Çin, ticari 5G ağları sunan ilk ülkelerden biri oldu. Operatörler 5G’nin hızını artırmak için çok çalışıyor.

TelecomLead raporuna göre, aynı dönemde diğer büyük telekom ekipmanı tedarikçilerinin hisseleri düştü. Nokia’nın pazar payı% 16’dan% 15’e düştü, Samsung şu anda pazarın yalnızca% 2’sini elinde tutuyor, Cisco’nun payı% 6’ya düştü.

Ericsson istikrar gösteriyor: önceki yıl olduğu gibi, şirket pazarın% 14’ünü kaplıyor.

Huawei ve Honor, gelecek yıl akıllı telefon pazarının% 4 ve% 2’sini işgal edecek

Araştırma şirketi TrendForce tarafından yapılan yeni bir tahmin, Huawei ile artık hiçbir ilgisi olmayan bağımsız şirket Honor’un önümüzdeki yıl küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 2’sini işgal edebileceğini söylüyor.

Tabii ki, Honor satışı Huawei’yi çok sert vuracak ve ABD yaptırımları ve sonrasında neredeyse hiç ayakta kalmayacak. Bu yıl analistler şirkete küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 14’ünü verirse, o zaman gelecek yıl, tahminlere göre şirketin payı% 4’e düşecek. Bu tür sonuçlarla, şirketin ilk on lider arasında yer almak için mücadele etmesi gerekecek, çünkü kesinlikle ilk beşe giremeyecekler.

Huawei’ye uygulanan ABD yaptırımları, şirketin gerekli bileşenleri tedarik etme kabiliyetini sınırlıyor; Huawei’nin yeni akıllı telefonlar üretme ve pazarlama becerisini etkiliyor. Yaptırımlar, Huawei’nin Honor markasını satma kararının arkasındaki ana sebepti.

Tahminlere göre bir başka Çinli şirket Xiaomi, önümüzdeki yıl konumunu önemli ölçüde güçlendirecek. TrendForce analistleri, Xiaomi’nin payının% 12’den% 14’e çıkması için mütevazı bir tahmin yapıyor. Ancak Xiaomi’nin kendisi çok daha iyimser ve 240 ila 300 milyon akıllı telefon satmayı planlıyor. Ayrıca, şirket Apple’ın önüne geçmek ve muhtemelen Samsung ile en üst sırada yer almak için rekabet etmek istiyor.

Huawei Honor satıyor

.

5G5G ekipmanları5G pazarıHuaweiTelekom pazarıTelekomünikasyon ekipmanı tedarikçilerizte