Yaklaşan Samsung Galaxy A72, 5 arka kamera sensörü sunacak


Her nasılsa, bazı kullanıcılar modern bir akıllı telefonun birçok kamera sensörü sunması gerektiğine inanıyor. Bu eğilimi benimseyenler arasında, arka yüzünde dört kamera sunan ilk Galaxy A9’u (2018) yayınlayan Samsung da vardı. Şimdi, şirket orada durmayacak gibi görünüyor. Aynı A-serisinden başka bir akıllı telefon tanıtacak, ancak bu sefer beş arka kamera sensörüyle birlikte. Yaklaşan Galaxy A72 olacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yaklaşan Samsung Galaxy A72, 5 arka kamera sensörü sunacak

Yeni hedef Penta kamerasıdır. Samsung Galaxy A72, şirketin arkasında beş sensör bulunan ilk akıllı telefon olacak. Doğru, beş sensörden ikisi, yüksek kaliteli fotoğraflar oluşturmaya gerçekten yardımcı olmaktan çok işe yaramaz.

Ana sensör, 3x optik yakınlaştırma için 8 megapiksel telefoto lens ve 12 megapiksel geniş açılı modül ile yan tarafta olacak 64 megapiksel bir sensör olacak. Beş modül setinde ayrıca 2MP derinlik sensörü ve 5MP makro lens bulunacak. Galaxy A72 kameranın bir başka özelliği de optik görüntü sabitleme sisteminin varlığı olabilir. Ve bu, bu özelliğe sahip ilk A serisi akıllı telefon olacak.

Toplamda, Galaxy A72, biri 32 megapiksel ön kamera olan altı kameraya sahip olacak. Ancak akıllı telefonun duyurusunun ne zaman yapılacağını henüz bilmiyoruz.

Galaxy A72: Samsung, Optik Görüntü Sabitlemeyi 2021’de orta boylulara tanıtacak

Akıllı telefon pazarı daha agresifleşirken, şirketler bütçe ve orta sınıf segmentlere mümkün olduğunca çok değer katmaya çalışıyor. Paranın karşılığını verme açısından amiral gemisi ile orta sınıf arasında ayrım yapmak zorlaşıyor. Bununla birlikte, Samsung şimdi Optik Görüntü Sabitlemeyi orta sınıf Galaxy A serisine getirmeyi planlıyor. Görünüşe göre Galaxy A72 bunu yapacak ilk cihaza gidecek. Markanın bu yeni hamlesini ilk kez duymuyoruz. Birkaç ay önce, benzer raporların web’de ortaya çıktığını gördük.

Farkında olmayanlar için, Optik Görüntü Sabitleme veya OIS çok daha net fotoğraflar ve videolar sunar. Özünde bulanıklığı ortadan kaldırır. Teknik, lensin ters yönde hareket edebilmesi için kamera üzerine yerleştirilmiş jiroskop sensörünü kullanır. Bu, titremeyi en aza indirecek ve sonuçta daha net görüntülerle sonuçlanacaktır. Kaliteyi daha da artırmak için şirketler, gelişmiş yazılım işleme tekniğini de kullanır.

.

Galaxy A72Galaxy A72 ayrıntılarıGalaxy A72 beş kameralı akıllı telefonlarGalaxy A72 kameraGalaxy A72 özellikleriSamsung Galaxy A72