Yaklaşan iPhone SE 3, 6 inçlik bir ekran ve Touch ID alacak


Bugün, Apple’ın yaklaşan yenilikleri hakkında bilgi ve sızıntılarla tanınan TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone SE serisini önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde güncellemeyeceğini söyledi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yaklaşan iPhone SE 3, 6 inçlik bir ekran ve Touch ID alacak

Rapor, iPhone 12 akıllı telefon kamera tedarikçisi Yujingguang’ın artan rekabet nedeniyle Ekim ayında daha düşük gelire sahip olduğunu ve rekabetin 2021’de daha da yoğunlaşacağını belirtti. Analistler, Yujingguang’ın sipariş hacminin iPhone 12 için% 50’den iPhone 13 için% 30’a düşeceğini tahmin ediyor.

Analist ayrıca iPhone 13 serisinin iPhone 12 serisinin mevcut modellerini güncelleyecek dört modele sahip olacağını da doğruladı. İPhone SE 3’e gelince, akıllı telefon 5G ağlarını desteklemeli, ekran boyutu 6,06 inç’e çıkarılacak. Ana kamera ikili hale gelirken, akıllı telefon konumu şu anda bilinmeyen bir Touch ID parmak izi tarayıcısı alacak.

iPhone SE2

Muhtemelen, parmak izi tarayıcısı akıllı telefonun yan tarafına hareket edebilir, çünkü Touch ID ön paneldeki büyütülmüş ekranın altında kalırsa, bu durum kasanın boyutunda bir artışa yol açacaktır.

Apple önümüzdeki yıl yeni bir iPhone SE Plus piyasaya sürecek

Daha önce Apple’ın iPhone 12 serisinde durmayacağına dair haberler vardı. Şirket, gelecek yıl iPhone SE’nin başka bir “uygun fiyatlı” versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Raporlara göre bu telefonun adı iPhone SE Plus olabilir. Söylentiler, Apple’ın şunları içereceğini iddia ediyor: Maliyetleri düşürmek için ID düğmelerine dokunun.

Tianfeng Securities analisti Ming-Chi Kuo, yeni iPhone SE’nin genel fiyatı düşüreceğine inanıyor. Ona göre bu akıllı telefon 5.5 inç veya 6.1 inç ekranla gelecek ve LCD Ekran kullanmaya devam edecek. Şimdiye kadar yapılan spekülasyonlar, iPhone XR veya iPhone 8 ile aynı durumu kullanacağına inanıyor.

Bu cihazın ana satış noktası muhtemelen A14 Bionic işlemci olacaktır. Ayrıca Ming-Chi Kuo, Apple’ın yeni iPhone SE’nin lansmanını gelecek yılın ikinci yarısına ertelediğini söyledi.

.

Apple iPhone SEApple iPhone SE 2021Apple iPhone SE 3iPhone SE 2021iPhone SE 3