Xiaomi’nin ilk 5G telefonu terk edilmiş gibi görünüyor – büyük güncellemeleri kaçırıyor


Xiaomi Mi MIX 3 kaydırıcılı akıllı telefonunu hatırlıyor musunuz? Pek azı bu cihazı hatırlayacak çünkü herhangi bir nedenle haberlerde neredeyse hiç yer almıyor. İlginç bir şekilde, bu Çinli üreticinin ilk 5G telefonu. Şimdi, Xiaomi’nin ilk 5G telefonu terk edilmiş gibi görünüyor. Xiaomi’nin telefonlarını terk etmesi alışılagelmiş bir durum olmasa da MIX 3 farklı bir durum gibi görünüyor. Şirket, Kasım 2018’de 4G Mi MIX 3’ü piyasaya sürdü. Dört ay sonra, Şubat 2019’da 5G sürümünü piyasaya sürdü.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Xiaomi’nin ilk 5G telefonu yalnızca Avrupa’nın bazı bölgelerinde piyasaya çıktı. Başlangıçta, Çin’e ulaşacağına dair haberler vardı. Ne yazık ki bu asla olmadı. Sistem güncellemeleri açısından, bu cihazın ilk kullanıcı grubu daha da savunmasızdır. Xiaomi Mi MIX 3 5G’nin piyasaya sürülmesinin üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti. Ancak, işletim sistemi hala MIUI 10’dur ve çekirdek Android 9.0’dır. Son güncelleme, bu yılın Şubat ayında Avrupa’da MIUI v10.3.23.0.PEMEUXM idi.

Xiaomi müşteri hizmetleri daha önce kullanıcılara Xiaomi MIX3 5G’nin Ekim 2020’de MIUI 12’ye yükseltileceğini açıklamıştı. Ancak çekirdek hala Android 9.0’da kalıyor. Artık kullanıcılar bu güncellemenin Ekim ayında ulaşacağından pek emin değiller.

Son zamanlarda Xiaomi, MIUI 11 v11.0.5.0.QEEMIXM kararlı beta sürümünü Mi MIX3 4G sürümüne yayınladı. Çekirdek, Android 10.0 tabanlıdır. Bununla birlikte, Soru-Cevap oturumunda Xiaomi, şu anda Mi MIX3 5G sürümü için bir güncelleme planı olmadığını ve gelecekte bir yükseltme olabileceğini doğruladı. Bununla birlikte, güncelleme zamanı bilinmemektedir.

Xiaomi'nin ilk 5G telefonu

Xiaomi, kullanıcılardan Xiaomi MIX3 5G sürümünün yükseltme planı hakkında soru sormamalarını bile istiyor. Ayrıca herhangi bir bilgi olması durumunda resmi forumda duyurulacağını söyledi. Başka bir deyişle Xiaomi, Xiaomi Mi MIX 3 5G versiyonunun sistem güncellemesini temelde terk etti. Gelecekte en fazla bazı küçük güncellemeler olacak, ancak MIUI 12 olasılığı temelde sıfırdır.

Google’ın resmi olarak Android 10’u piyasaya sürdüğünde Xiaomi MIX 3 5G’nin hala resmi olarak uyarlanmış ilk modellerden biri olduğunu belirtmekte fayda var. Xiaomi ayrıca Android 10’u deneyen ve Avrupa’da ilk açan 5G telefon olduğunu ilan etti. O sırada, 5G telefonu ilk kimin çıkaracağı konusunda bitiş çizgisine doğru bir yarış vardı. Bu akıllı telefonu piyasaya sürmenin acelesi sonraki yükseltmesini etkiliyor olabilir mi?

.

xiaomi mi karışımı 3 5g versiyonuXiaomi Mi MIX 3Xiaomi Mi MIX 3 4GXiaomi Mi MIX 3 5GXiaomi Mi MIX 3 5G güncellemesiXiaomi'nin ilk 5G telefonu