Xiaomi, Rusya’nın Bir Numaralı Akıllı Telefon Markası

Xiaomi, Rusya’nın Bir Numaralı Akıllı Telefon Markası, Mobil Destek

Yandex’den gelen bir rapora göre Xiaomi, son 4 yılda Rusya’nın en popüler akıllı telefon markası haline geldi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Yandex, birçok hizmetin yanı sıra pazar araştırması da yapan tanınmış bir şirkettir. Bu sefer Rus akıllı telefonlara olan talebi araştırdı. Ana hedeflerden biri, son 10 yılda Ruslar arasında en popüler akıllı telefonların ne olduğunu anlamaktı. Anket, 1 Ocak 2010 ile 18 Ekim 2020 arasındaki çevrimiçi mağaza kullanıcılarının tıklama verilerini kullanır.

Ayrıca Okuyun: Rusya, Tüm Elektronik Cihazların Rus Uygulamalarının Önceden Yüklenmesi Gerektiğinde Israr Ediyor

Uzmanlar, son 10 yılın akıllı telefon pazarındaki markaların “evrimini” gösterdiğine inanıyor. 2010 yılının en popüler akıllı telefon markası Nokia idi. Ancak kısa süre sonra Samsung ve Apple tarafından geride bırakıldı. Daha sonra 2016’da Samsung ve Apple, Xiaomi tarafından geride bırakıldı. Bu, Çin merkezli birinci kademe şirketin bu pazara girdiği ilk yıldı.

Xiaomi, Rusya’nın Bir Numaralı Akıllı Telefon Markası, Mobil Destek

2016’dan itibaren Xiaomi, Redmi 4 Prime ve Redmi Note 3 Pro ile birinci ve ikinci sırayı alarak Apple’ı geride bıraktı. Bir yıl sonra Xiaomi bir kez daha listenin başına geçti. 2018’de Xiaomi akıllı telefonlar sekizinci sırada yer aldı. Ancak 2019’da Redmi Note 7, satış sıralamasında ilk sırada yer aldı. Uzmanlar, Çin akıllı telefonlarının güvenilirlikleri ve fiyatları nedeniyle popüler olduğuna dikkat çekiyor.

Ayrıca Yandex piyasa verilerine göre, bu yıl Rusların% 28’i akıllı telefon alırken Xiaomi’yi ilk olarak düşünüyor. Aynı zamanda,% 22’si Samsung’u ve yalnızca% 19’u Apple’ı düşünüyor.

Xiaomi ve Huawei, Rusya’nın En Popüler 20 Markası Arasında

Bir gün önce bu kaynaktan bir haber daha aldık. Xiaomi ve Huawei’nin Rusya’daki ilk 20 şirket arasında yer aldığını iddia etti. Bu bağlamda Xiaomi, 2018’den bu yana sürekli yükseliyor. 2018 yılında ilk kez ilk 20 marka seçilerek 11. sırada yer aldı ve 2020’de 7. sıraya yükseldi. Huawei’nin Xiaomi deneyimini yeniden üretmesi bekleniyor. Huawei, 2020 yılında 13. sırada yer alan ilk 20 marka arasında ilk kez seçildi.

Xiaomi, Coca-Cola, LG, Zara, Puma ve H & M’den daha üst sıralarda yer alıyor. Huawei, Ostin ve McDonald’s, BMW, Pepsi, Asus, Reebok ve Levi’s’i geride bıraktı. Samsung, Adidas, Nike ve Apple.

Not: “Rusya’nın En Sevilen Markası” anketi 2008’den beri her yıl gerçekleştirilmektedir. Rusya’da nüfusu 1 milyonun üzerinde olan bir şehirde, 18-55 yaş arası 1.500 kişi çevrimiçi ankete katılmıştır.

.

akıllı telefon markalarıHuaweiRusyaxiaomi