Xiaomi Mi Band 3 İnceleme


Akıllı giyilebilir cihazların popülaritesi ile birlikte, giderek daha fazla müşteri klasik saat ve bileziklerden fitness takipçilere geçiyor. Pazar, farklı akıllı bantlar sunan çeşitli markalarla dolu olsa da, Xiaomi’nin modelleri öne çıkıyor. Mi Bantlarının ilk iki nesli, teknoloji ve pratiklik duygusu nedeniyle popülerdi. Bu yüzden müşteriler tarafından kolayca kabul edildi. Ancak Mi Band 2, iki yıl önce piyasaya sürüldü. Ve şirket bu ürün serisini güncellemek zorunda kaldı. Üretici, Xiaomi Mi Band 3’ü duyurduğu 31 Mayıs’ta gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanından büyük ilgi gördü. Bu nedenle, kullanıcıların dikkatini hangi değişikliklerin çektiğini bulmalıyız.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Ayrıca Xiaomi Mi Band 3 Anlaşmasını Kontrol Edin

Xiaomi Mi Grubu 3

Son yıllarda, Xiaomi ürünleri değişen ambalajlarda geldi. Mi Band 3 bir istisna değildir. Önceki iki nesil kuşakla karşılaştırıldığında, Xiaomi Mi Band 3 belirgin şekilde farklı bir ambalaj stiline sahip. Sarı kağıt kutu yerine, yeni bir beyaz kapaklı plastik tasarım stili kullanır. Ürünün ana gövdesi de doğrudan dış ambalajdan görülebilmektedir.

Xiaomi Mi Grubu 3

Kutu, Mi Band 3’ün ana gövdesini, bilekliği, şarj kablosunu ve kılavuzu içerir. Siyah, mavi ve turuncu dahil olmak üzere çeşitli renk seçenekleri olsa da, ana gövde tüm varyantlar için siyahtır. Yarı saydam varyant bile grafit siyah gövdeyi kullanıyor.

Xiaomi Mi Grubu 3

Görünüm, Xiaomi Mi Band 3 ile önceki iki nesil bilezik arasındaki en büyük fark. Bu versiyonun ana gövdesi, basılamayan düğmeyi gizleyen siyah bir işlemle işlenir. Bilezik paneli bir UV kaplama işlemine tabi tutulmuş ve parmak izi bırakmayan bir kaplama ile kaplanmıştır. Görünüm ve his deneyimine gelince, Mi Band 3, önceki iki nesilden daha zarif ve kompakt bir dokuya sahip daha güçlü bir entegrasyon hissine sahiptir.

Xiaomi Mi Grubu 3

Vücudun arkası, çalışırken yeşil ışık alacak olan bir fotoelektrik kalp atış hızı sensörü ile donatılmıştır. Ana gövdenin arka kısmının tedavisinin önceki modellerden farklı olduğunu belirtmekte fayda var. Bilekliğe benzer bir tedavi sürecini benimser.

Xiaomi Mi Grubu 3

Xiaomi Mi Grubu 3

Şarj konektörleri alt taraftadır. Geleneksel USB arayüzü ile karşılaştırıldığında, şarj yöntemi, takıp çıkarmanın neden olduğu rahatsızlığı ortadan kaldırır ve ayrıca değerli dahili alandan tasarruf sağlar.

Xiaomi Mi Grubu 3

İlk iki kuşakta, ana gövdenin bileklikten ayrılması ile ilgili problem Mi Band 3’te çözüldü. Artık bileklik üzerinde ana gövdeyi güvenli bir şekilde tutmak için bileklik üzerinde daha geniş bir yuvalama alanı kullanıyor. Girişe göre, Xiaomi Mi Band 3, sıkı geçme elde etmek için halka alanını artırmak için iki renkli tek parçalı bir kapsülleme işlemi uyguluyor.

Xiaomi Mi Grubu 3

Bileklik temelde vücudun ön kısmına bağlıdır ve aralarında belirgin bir ayrım yoktur. Mi Band 3’ün bileklikten önden (dışarıdan) ayrılamayacağı, ancak arkadan (içeriden) ayrılması gerektiği unutulmamalıdır. Başka bir deyişle, bandın vücudunun yanlışlıkla düşmesi etkili bir şekilde önlenebilir.

Bilekliğin tasarımı önceki modelle aynıdır. Aynı geçmeli çözümü kullanır. Bununla birlikte, üretici, ilk dokunuştan hissedilen daha kaliteli bir malzeme kullanmıştır. Ten benzeri dokusu, iyi tasarlanmış bir ürünle uğraştığımızı gösteriyor.

Ana gövde görünümündeki farklılığa ek olarak ekran daha da büyütülmüştür. Dolayısıyla sadece farklı görünmekle kalmaz, aynı zamanda daha iyi dokunma işlemleri sağlar. Xiaomi Mi Band 3, 128 x 80 çözünürlüğe ve 193 ppi piksel yoğunluğuna sahip 0,78 inç OLED ekran kullanıyor. Şirketin söylediği gibi, bu grup 24 Çince karaktere kadar gösterebiliyor. Ve bu açıdan bakıldığında, piyasadaki diğer bileziklere göre bariz avantajları vardır.

Önceki nesil ile karşılaştırıldığında, tam ekran dokunmatik düzen, etkileşim modunu önemli ölçüde zenginleştirir.

Xiaomi Mi Grubu 3

Xiaomi Mi Band 3’ün satış noktalarından biri 5ATM su geçirmezlik sertifikasıdır. Böylece yüzerken kullanılabilir. Ancak ekranın birçok akıllı telefon gibi suda dokunma işlevini kaybettiğini de unutmamalıyız.

Önceki Mi bileziğine göre, akıllı telefonlarda da ‘Mi Fit’ uygulamasıyla kullanılıyor ve senkronizasyon işlemi de aynı. Uygulama aracılığıyla kullanıcılar durumu, işlev yönetimini vb. Görüntüleyebilir.

Xiaomi Mi Grubu 3Xiaomi Mi Grubu 3

Xiaomi Mi Band 3, hareketsiz hatırlatma, etkinlik hatırlatma vb. Gibi birçok hatırlatma işlevini destekler. Ayrıca, gerçek zamanlı kalp atış hızı algılama işlevini destekler ve uyku kalitesini görüntüler.

Ekran boyutundaki artış sayesinde Mi Band 3, doğrudan vücudun ekranından çok daha fazla işlevi uygulayabilir. Diyelim ki tarih ve saati, bandın durumunu, hareket bilgilerini, kalp atış hızını, hava tahminini, mobil bildirimleri vb. Görüntüleyebiliriz. Tüm işlemler ekranda kaydırılarak ve uzun bir basışla seçilerek listelenebilir.

Xiaomi Mi Grubu 3

Hareket bilgisi ve diğer veriler ortak bir şekilde gösteriliyorsa, mesaj bildirim işlevi güncellenmiştir. Şimdi Xiaomi Mi Band 3, ekranda sola ve sağa kaydırarak mesaj içeriğini gösterecek.

Xiaomi Mi Grubu 3

Mi Band 3 aracılığıyla bu mesajlara cevap vermeyi hayal bile etmeyin.

En çok sevdiğimiz özelliklerden biri de kronometreyi kullanma, telefonu bulma ve arama stili seçeneklerini doğrudan ekrandan yapabilme. Bu işlemleri uygulamak için APP’yi açmanıza gerek yok.

Xiaomi Mi Grubu 3

Ek olarak, APP spor modundayken, Mi Band 3 pedometreyi AÇIK tutacaktır. Böylece, koşarken veya sürerken, önemli verilerinizi ekranda hareket halinde kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Çeşitli işlevler açısından Xiaomi Mi Band 3, önceki iki nesilden farklı bir deneyim avantajına sahip. Aynı zamanda, kullanıcıların çeşitli işlevleri yerine getirmek için akıllı telefon kullanmamasına izin verir. Bu nedenle, bu fitness takipçisinin piyasada bulunan birçok modelden çok daha fazlasını yapabileceğini söyleyebiliriz.

Daha da önemlisi, bu özellikler Mi Band 3’ün fiyatlandırmasını fazla etkilemedi. Normal versiyonun fiyatı 169 yuan (25 $). Böylece, oldukça düşük bir fiyat etiketi için, normal bir akıllı saatten birçok özelliği miras almış bir akıllı banda sahip olabilirsiniz.

Kısacası, Mi Band 3’ün getirdiği deneyim hayal kırıklığı yaratmayacak ve piyasadaki en iyi fitness takipçilerinden biri olmaya mahkum.

.

xiaomi mi band 3