Xiaomi Mi 9 SE, Çin’de MIUI 12 Güncellemesini Almaya Başladı


Xiaomi, Nisan ayı sonunda yepyeni yazılım dış görünümü MIUI 12’yi duyurdu. Bu, birkaç yıl içinde gördüğümüz en eski MIUI sürümü. Şirket, büyük tanıtımından bu yana, tüm cihazlarının en yeni yazılımı çalıştırmasını sağlamak için çaba sarf ediyor; En yeni cihazlar için güncellemeyi yayınladıktan sonra, şirket şimdi; o eski akıllı telefon da yakında onu alabilecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Mi 9 SE MIUI 12

Xiaomi şimdi MIUI 12 ile Mi 9 SE için yeni bir güncelleme yayınladı. Mi 9 SE için en son güncelleme, paylaştığı bir ekran görüntüsüne göre 833 MB boyutunda Ana Sayfa ve MIUI 12 ile V12.0.2.0.QFBCNXM sürüm numarasını taşıyor. Çince blog ayrıca güncellemenin bazı önemli iyileştirmeler getirdiğini bildiriyor; onu kuranlara göre hala bazı hatalar var.

Çin’de, şirket şu anda bazı 2018 akıllı telefonlar için MIUI 12’yi piyasaya sürüyor. Oysa uluslararası pazarlar 2019 cihazlarında MIUI 12 alıyor. Son zamanlarda, şirket Redmi Note 8 Pro için kararlı bir MIUI 12 yapısı çıkardı. Şimdi, Mi 9 SE ve Mi 9 Lite’ın Çin’de aynı muameleyi görmesinin zamanı geldi.

Mi 9 SE, küçük bir su damlası çentiğine sahip 5,97 inç FHD + AMOLED ekrana sahiptir. Ekranın altında bir parmak izi tarayıcısı var ve çentik, 20MP selfie kamerası barındırıyor. Cihaz, kaputun altında 6GB RAM ve 64GB veya 128GB genişletilemeyen depolama alanıyla eşleştirilmiş bir Snapdragon 712 işlemciye sığar.

Arkada 48MP ana kamera + 8MP ultra geniş kamera + 13MP telefoto kamera kurulumu ve camın altında 18W hızlı şarj desteği olan 3070mAh pil var

MIUI 12 Xiaomi Telefonları

İlginçtir ki, orijinal Xiaomi Mi 9 ve Mi 9 Pro, Çin’de Haziran ayında MIUI 12 kararlı güncellemesini alan ilk akıllı telefonlar oldu. Temmuz ayında şirket, Çinli Mi 9 SE için yazılım güncellemesini duyurdu. Şimdi, ikinci cihazın global, diğer adıyla Avrupa ve Rus varyantları MIUI 12 şubesinin kararlı güncellemesini alıyor. İlginçtir ki, mükemmel orta sınıf telefon Mi 9 Lite aynı muameleyi görüyor.

Her iki akıllı telefon da başlangıçta tüm pazarlarda Android Pie ile piyasaya sürüldü. Bu yılın başlarında Android 10 derlemesi aldılar ve yeni MIUI 12 açıkça en son Android sürümünü temel alıyor. Bunun, orijinal olarak 2018’in MIUI 10’uyla gelen Mi 9 SE için gelen ikinci MIUI güncellemesi olduğunu belirtmek ilginçtir. Çin’de Mi CC9 olarak satılan Mi 9 Lite ise, MIUI 11 ve ilk büyük MIUI güncellemesini alıyor. Her iki cihaz da 2021’de yeni bir MIUI güncellemesi alacaktır. Xiaomi’nin MIUI güncellemesini birkaç yıldır sakladığı biliniyor. Bu nedenle, Android 11’in kesinlikle bu cihazlar için geleceğini onaylayamayız.

.

Mi 9 SEMIUI 12xiaomi