Xiaomi Mi 8, Çin’de MIUI 12 güncellemesini aldı


Dünya özel Android kaplamalarıyla dolu, ancak MIUI’yi en popüler olanı olarak alabiliriz çünkü kullanıcıların büyük bir kısmı sadece yazılımlarını deneyimlemek için Xiaomi akıllı telefonlarını satın alıyor. Birkaç ay önce Xiaomi, MIUI 12’yi yazılımının en son sürümü olarak tanıttı. O zamandan beri şirket, akıllı telefonlarından bazılarını en son yazılım sürümüne getirmek için güncellemeler sağlıyor. Hatta şirket, üstte MIUI 12 çalışırken geçen yılın bazı cihazlarını Android 10’a güncelliyor. Şimdi, şirket 2018 Mi 8’i MIUI 12’ye güncelliyor. Bu, MIUI 12 kararlı güncellemesiyle birlikte gönderilen ilk 2018 akıllı telefon.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Maalesef MIUI 12 kararlı güncellemesi hala telefonun Çin versiyonlarıyla sınırlıdır. Şu ana kadar kullanıcıların yalnızca küçük bir kısmı güncellemeyi aldığından, ülkede bile, güncelleme toplu olarak yayılıyor. Yeni aygıt yazılımının V12.0.1.0.QEACNXM yapı numarasıyla birlikte geldiğini ve 763MB boyutunda olduğunu belirtmek gerekir. Bu telefonun Xiaomi’nin AMOLED Display ile tamamlanan 2018 amiral gemisi olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, Süper Duvar Kağıtları, AOD +, Karanlık Mod 2.0 ve diğerleri dahil olmak üzere yeni MIUI 12 özelliklerinin bu telefon için gelmesini bekliyoruz.

Xiaomi’nin son güncellemelerle tartışmalı bir hikayesi var. Ancak güncellemeyi alan kullanıcıların küçük bir kısmına göre, şu ana kadar herhangi bir hata olmadan sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Global akıllı telefonlara ulaştığında güncellemenin ne kadar sorunsuz olacağını beklememiz ve görmemiz gerekiyor. İlginçtir ki, MIUI 12, telefona ulaşmak için üçüncü MIUI güncellemesidir. Mi 8, MIUI 9 ve Android 8.1 Oreo ile geldi. MIUI 10 ve 11’e güncellendi ve ardından Android 10’u aldı. Şimdi, MIUI 12’nin Android 10 tabanını ve olası bir MIUI 13 güncellemesini korumasını bekliyoruz. Xiaomi, temel Android sürümünü değiştirmeden yazılım dış görünümünü sık sık günceller.

Mi 8 özellikleri

Mi 8, FHD + çözünürlüğe sahip 6,21 inç AMOLED ekrana sahip. Telefon, 20 MP geniş açılı selfie kamerasını barındıran geniş çentikli bir çözümle birlikte gelir. Dahası, iki adet 12 MP kamera ile çift kameralı arka kurulum içerir. Telefon, 256 GB’a kadar Dahili Depolama ile 6 GB veya 8 GB RAM ile eşleştirilir. Telefon, 18W hızlı şarjlı bir USB-C bağlantı noktası üzerinden şarj olur. Işıkları açık tutan 3,400mAh batarya var.

.

Android 10Mi 8Mi 88 MIUI 12MIUI 12MIUI 12 güncellemesixiaomiXiaomi Mi 8Xiaomi Mi 8 MIUI 12Xiaomi MIUI 12