Xiaomi Mi 11 Pro Ekran Altı Kamera Teknolojisini Desteklemek İçin


Birkaç gün önce Xiaomi, 28 Aralık’ta yeni bir ürün lansman konferansı düzenleyeceğini resmi olarak duyurdu ve yeni Xiaomi Mi 11 serisini resmi olarak lanse etti. İkincisi, standart sürüm ve Pro sürümü olmak üzere iki sürümü içerecektir. TrendForce bugün, Mi 11’in en üst modelinin Xiaomi tarafından geliştirilen üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisi ile geleceğini söyledi. Ancak önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak ve yaklaşık bir ay içinde mağazalara gidecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Ayrıca Okuyun: Ekran Altı Kamera Teknolojisi: Yarışı Kim Kazanır?

Xiaomi tarafından daha önce açıklanan bilgilere göre Xiaomi’nin üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisi bu yıl ağustos ayında seri üretim aşamasına girdi. Ayrıca şirket, önümüzdeki yıl resmi olarak seri üretime geçmesinin beklendiğini açıkladı.

Xiaomi Mi 11 ekran altı kamera

Xiaomi’nin üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisi, kendi geliştirdiği yeni bir piksel düzenlemesini ve yeniden tasarlanmış bir piksel sürücü devresini benimser. Ekranın öne bakan kısmının ışık geçirgenliğini daha da artırabilir. Kameranın ekranın altındaki çekim etkisi, temelde geleneksel ön kameranınki ile aynıdır.

İlk ekran altı kamera teknolojisine ek olarak, Mi 11 Pro ve standart sürüm de ekran çözünürlüğü, arka kamera ve hızlı şarj gücü özelliklerinde farklılık gösterecek. Mi 11 Pro’nun 2K / 120Hz ekrana sahip olması gerektiğini söyleyin. Arka kamera, matris tarzı bir beşli kamera kombinasyonu kullanıyor ve 100W süper hızlı şarj teknolojisini destekleyecek.

Blogger’dan gelen en son haberlere göre Xiaomi Mi 11 serisinin bu sefer milyon ölçekli bir stoklama planladığını belirtmekte fayda var. Daha önce de belirtildiği gibi, Snapdragon 888’in yaklaşık iki ay sürmesi gereken özel bir dönemi var.

Xiaomi Mi 11 ekran altı kamera

Xiaomi Mi 11, Ekran Altı Kameralı İlk Telefon Değil

ZTE, ekran altı kameralı telefonun dünyanın ilk seri üretilen versiyonu olan AXON 20 5G’nin piyasaya sürülmesinde başı çekmesine rağmen, ekran efektindeki bazı kusurlar nedeniyle telefonun seçimini değiştirmediğini belirtmeliyiz. bu yılki akıllı telefon tam ekran çözümü. Ancak, diğer üreticilerin ekran altı kamera teknolojisi son zamanlarda net bir ilerleme bulamadı. Sonuç olarak, yakın zamanda piyasaya sürülen neredeyse tüm amiral gemileri, delik açma tam ekran çözümünü benimsiyor. Ancak Xiaomi Mi 11 Pro’nun piyasaya sürülmesiyle her şey değişebilir.

Sonunda bundan önce Xiaomi Mi 11’in ekran altı kamera ile gelmeyeceğini bildirmiştik. Şimdi bile bunda ısrar ediyoruz. Ancak Pro sürümünün bu teknolojiyi desteklemeyeceğini kim söyledi.

.

Aslanağzı 888ekran altı kameraXiaomi Mi 11Xiaomi Mi 11 Pro