Xiaomi Mi 10i 5G, GeekBench Benchmark’tan geçti

Xiaomi Mi 10i 5G, GeekBench Benchmark’tan geçti, Mobil Destek

Xiaomi, Qualcomm Snapdragon 888’in ilk büyük çıkışını yapmak için Mi 11 serisini piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Ancak, şirketin Mi 10 serisini henüz bitirmiş değil. Son haberlere göre şirket, Mi 10i adında yeni bir varyantı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kısa bir süre önce MySmartPrice, Xiaomi Mi 10i’yi Hindistan’ın BIS sertifika web sitesinde gördü. Cihaz, Hindistan Standartları Bürosu’nda M2007J17I model numarasıyla etiketlendi ve bu, Hindistan’da bir lansman öncesinde atılan önemli bir adımdı. Raporlara göre, bu cihaz aslında Redmi Note 9 Pro 5G’nin yeniden markalanmış bir versiyonu.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Bugün, aynı model numarasına sahip cihaz GeekBench Benchmark’tan geçti. Telefonun teknik özellikleri ve beklenen performansı hakkında iyi bir fikir verir. Geekbench listesine göre telefon Qualcomm Snapdragon 750G platformunda çalışıyor. Bu, 1.8GHz temel saate ve entegre 5G modeme sahip güçlü bir yonga setidir. Mi 10i 5G’nin bu özel çeşidi, 8GB RAM ile eşleştirilmiştir ve Android 10 mobil işletim sistemini çalıştırır. Bu sızıntı, Mi 10i 5G’yi yeniden markalanmış bir Note 9 Pro 5G olarak işaret eden söylentileri doğruluyor. Telefon, tek çekirdekli testlerde 652, çok çekirdekli bölümde 2.004 puan aldı.

Xiaomi Mi 10i 5G, GeekBench Benchmark’tan geçti, Mobil Destek

Maalesef, Xiaomi’den lansman tarihiyle ilgili resmi bir haber alamadık. Yıl bitmesine hala birkaç günümüz kaldı. Cihaz bu ay geliyorsa, büyük olasılıkla önümüzdeki günlerde şirketten haber alacağız. Bu, Çinli Redmi Note 9 ailesinin Çin’den kaçan ikinci cihazı olacak. Redmi, 17 Aralık’ta Hindistan’da Redmi 9 Power’ı piyasaya sürecek. Yakışıklı yeniden markalanmış bir Redmi Note 9 4G’dir.

Mi 10i 5G’nin iddia edilen özellikleri (Redmi Note 9 Pro 5G’ye göre)

El cihazı, HDR10 desteği ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç FHD + LCD’yi sergileyecek. Cihazın, 16MP selfie snapper için bir ev görevi gören, merkeze hizalanmış bir kesiti vardır. Arkaya geçersek, 108MP birincil sensör, 8MP ultra geniş modül, 2MP makro ve 2MP derinlik lensinden oluşan Dörtlü Kamera kurulumumuz var.

Xiaomi Mi 10i 5G, GeekBench Benchmark’tan geçti, Mobil Destek

Telefon, 33W hızlı şarj özelliğine sahip 4.820mAh bataryadan güç alıyor. Ayrıca stereo hoparlörlerimiz, NFC desteği, 3,5 mm kulaklık girişi ve yana monte edilmiş parmak izi tarayıcımız var.

.

Mi 10iMi 10i 5Gmi 10i özellikleriMi 10i sızıntılarıredmiRedmi Not 9 Pro 5GRedmi Note 9 5G serisixiaomiXiaomi Hindistanxiaomi mi 10i