Xiaomi, Küresel Akıllı Telefon Gönderileri Açısından İlk Üçe Geri Döndü

Xiaomi, Küresel Akıllı Telefon Gönderileri Açısından İlk Üçe Geri Döndü, Mobil Destek

Bu sabah, Xiaomi’nin kurucusu, başkanı ve CEO’su Lei Jun bir gönderide, tanınmış araştırma şirketleri Canalys, IDC ve Counterpoint tarafından yayınlanan en son raporların, Xiaomi’nin küresel akıllı telefon gönderilerinde ilk üçe geri döndüğünü gösterdiğini söyledi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Bunlar arasında, IDC’nin üçüncü çeyrek küresel akıllı telefon pazarı verileri, 353,6 milyon sevk edilen birim olduğunu gösterdi. Bu, geçen yılın aynı dönemindeki 358,5 milyon adetten% 1,3’lük bir düşüş. Xiaomi’nin üçüncü çeyrekte sevkiyatları yıllık% 42 artışla 46,5 milyon adede yükseldi ve üçüncü sırada yer aldı.

Xiaomi, Küresel Akıllı Telefon Gönderileri Açısından İlk Üçe Geri Döndü, Mobil Destek

Canalys’in küresel akıllı telefon pazarı Q3 rapor verileri, 2020 yılının 3. çeyreğinde küresel akıllı telefon sevkiyatlarının yıllık% 1 düştüğünü ve aylık bazda% 22 arttığını gösteriyor. Lei Jun, “2020’nin üçüncü çeyreğinde Xiaomi 47,1 milyon adet satarak dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon sevkiyatı oldu.” Dedi.

Xiaomi, Küresel Akıllı Telefon Gönderileri Açısından İlk Üçe Geri Döndü, Mobil Destek

Ayrıca, ‘2014’ün 3. çeyreğinde, Xiaomi ilk kez dünyada üçüncü sırada yer aldı. Altı yıl sonra, dünyadaki üçüncü sıraya döneceğim için çok heyecanlıyım. “

Lei Jun, Xiaomi’nin gelişiminden bahsetti ve Fortune 500 listesine çoktan girdiğini söyledi. Aslında Xiaomi, son derece şiddetli bir rekabet ortamında bir dizi etkileyici başarı elde etti. “Bununla içtenlikle gurur duyuyorum. Gelecekte, Xiaomi’nin asla değiştirmediği “üç demir yasasına” bağlı kalmaya devam edeceğiz: teknoloji odaklı, maliyet etkinliği odaklı ve en havalı ürünleri yapma. “

Counterpoint’e göre Küresel Akıllı Telefon Gönderileri Raporu

Her neyse, bugün erken saatlerde, IDC ve Counterpoint tarafından sağlanan akıllı telefon gönderileri verileri arasındaki farklardan bahsediyorduk. Ve bu fark Xiaomi’ye atıfta bulunmasa da, bir şirkete göre beşinci sırada OPPO, başka bir şirket ise VIVO’ya ait olduğunu kanıtlıyor.

Counterpoint, 2020’nin üçüncü çeyreğinde Samsung’un akıllı telefon sevkiyatlarının bir önceki çeyreğe göre% 47 artışla 79,8 milyona ulaştığını ve birinci sırada yer aldığını söyledi. Huawei’nin akıllı telefon sevkiyatları, bir önceki aya göre% 7 düşüşle 50,9 milyona ulaştı. Xiaomi sevkiyatları, bir önceki aya göre% 75 artışla 46,2 milyona ulaştı. Apple akıllı telefon sevkiyatları aylık% 11 artışla 41,7 milyona ulaştı. OPPO akıllı telefon satışları, aylık% 26 artışla 31 milyona ulaştı ve ilk beşe girdi.

Realme’nin 14,8 milyon sevkiyatla yedinci sırada yer aldığını belirtmekte fayda var. Eski bir OPPO denizaşırı alt markası olan Realme, Çin pazarına döndükten sonra sevkiyatlarını daha da artırdı. OPPO ve Realme akıllı telefon sevkiyatları, birlikte ele alındığında 2020’nin üçüncü çeyreğinde Apple’ı geride bırakarak 45,8 milyon adede ulaştı.

.

akıllı telefon gönderileriakıllı telefon pazarıxiaomi