Xiaomi, en ucuz telefonunun MIUI 12 güncellemesini ne zaman alacağını duyurdu


Xiaomi, düzenli güncellemelere çok önem veren çok az sayıda Çinli OEM’den biridir. Aslında, Xiaomi’nin satış noktalarından biri de düzenli olarak güncelleme yayınlamasıdır. Daha ilginç olanı, ucuz ve eski cihazlar için yeni güncellemeleri kullanıma sunmasıdır. Bazı durumlarda, üç ila beş yaş arasındaki Xiaomi telefonları güncellemeleri almaya devam eder. Şu anda, Xiaomi kullanıcıları ilgili MIUI 12 güncellemesinden çok haberdar. Şu anda, Xiaomi’nin birçok orta sınıf modeli zaten Android 10 sisteminde. Ancak ucuz modellere ne oluyor?


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Xiaomi MIUI 12 (Android 10) sunum planının dört aşamalı olduğunu unutmamak önemlidir. İlk aşama amiral gemisi cihazları için, ikincisi orta sınıf için, üçüncü ve dördüncü aşama ise orta ve giriş seviyesi akıllı telefonlar içindir. Şu an itibariyle Xiaomi ikinci aşama ile neredeyse bitti ve üçüncü aşama başlamak üzere. Bu, Xiaomi’nin giriş seviyesi cihazlarının yakında MIUI 12 (Android 10) güncellemesini almaya başlayacağı anlamına geliyor.

Redmi 8A ve Redmi 7A kullanıcıları, yeni yazılımı almak için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacaklarını bilmekten çok memnun kalacaklar. Xiaomi’nin topluluk forumuna göre üçüncü aşama başlamak üzere. Bu üçüncü aşama hem orta seviye hem de giriş seviyesi cihazlara sahip olacak.

Piyasadaki çok sayıda Xiaomi telefonu düşünüldüğünde, MIUI 12 güncellemesini hangi cihazın alacağını belirlemek oldukça zor. Bununla birlikte, bir Xiaomi topluluk moderatörü yakın zamanda Redmi 8A’nın MIUI 12 güncellemesini alacağını doğruladı. Ayrıca, raporlar kararlı sürümün gelecek aya kadar hazır olacağını iddia ediyor. Bu nedenle, ilk beta kısa süre içinde kullanıma sunulmaya başlanmalıdır.

Xiaomi Redmi 8A ve Redmi 7A, sektördeki en ucuz akıllı telefonlardan biridir. Amazon’da bu cihazları yaklaşık 100 Euro’ya bulabilirsiniz ve bunlar MIUI 12 ile en ucuz Çin akıllı telefonlarıdır. Açıkçası, bu cihazlar amiral gemisinin sahip olacağı bazı MIUI özelliklerini gözden kaçıracak. Ancak, bazı ilginç özelliklerle de gelecekler.

Şu an itibariyle, çok sayıda Xiaomi telefonu zaten MIUI 12 güncellemesine sahip. Xiaomi Mi 9 serisi, Redmi K20 serisi, Redmi Note 8 serisi vb.’nin beğenileri zaten güncellemeye sahip. Giriş seviyesi akıllı telefonlar yakında daha pahalı muadillerine katılacak.

Şu andan itibaren MIUI 12 güncellemesinin Xiaomi giriş seviyesi cihazlar için sunulmasını bekliyoruz. Giriş seviyesi bir Xiaomi telefonu kullanıyor musunuz? Telefonunuzun adı ve cihazınızda bulunan en yüksek sistem güncellemesi nedir? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

.

Giriş seviyesi akıllı telefonlar için MIUI 12 güncellemesiMIUI 12MIUI 12 güncellemesiUcuz telefonlar için MIUI 12 güncellemesixiaomiXiaomi MIUI 12Xiaomi MIUI 12 güncellemesi