Xiaomi AI Konuşmacı İncelemesi – Çince Konuşuyor musunuz?


Google Home, Amazon Alexa, Apple Homepod, milyonlarca birimi hareket ettiriyor, ancak Xiaomi aynısını Çin merkezli Xiaomi MI AI Speaker ile yapabilir mi?


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Xiaomi Mi AI Hoparlör gözden geçirmek

Çince bilmiyorsanız, bu hoparlörü satın almayın. Çince konuşsanız bile, bu hoparlörü satın almayın. Ancak, yalnızca Xiaomi ekosisteminin içindeyseniz, birinin bu hoparlörü (Çin dışında) satın almasının bir nedeni ve tek bir nedeni vardır. Xiaomi su arıtma cihazlarına, elektrikli süpürgelerine, pirinç ocaklarına, TV kutularına sahipseniz, o zaman evet, bu sizin için AI asistanıdır. Değilse, Google Mini şu anda 35 ABD Doları değerindeki piyasadaki en iyi değer teklifi olarak duruyor.

Hâlâ ilgileniyorsanız okumaya devam edin.

Çinliler Bile Bunu Satın Almamalı

Xiaomi Mi AI Hoparlör Teknik Özellikler

İşlemci Cortex A53 1.5GHz İşlemci
Hafıza 256 MB
Hoparlör 6 Hoparlör, 2 Kanal Stereo
Bağlantı WiFi, A2DP Bluetooth
Fiziksel Boyutlar 636 g, 8,80 x 8,80 x 21,16 cm

Bu inceleme birimini sağladığı için Gearbest’e çok teşekkürler.

Xiaomi Mi AI Hoparlör Donanım

Hoparlör sert, buzlu plastikten yapılmıştır ve yuvarlak bir silindire benzer. Akıllı asistanların büyüyen denizinde oldukça sıradan görünme yan etkisine sahip bir akıllı asistanın nasıl görünmesi gerektiği gibi görünüyor. Cihazın alt yarısına ses çıkışı için delikler açılmıştır ve delikler duman veya sis yükselmesine benzeyen bir desen oluşturur.Hoparlörün üst kısmı, hoparlörü çalıştırmak için gereken kontrolleri içerir. Müziği duraklatmak, sesi yükseltmek ve benzerleri için kontrollere sahip dokunmaya duyarlı bir alan vardır. Hoparlörün dışını çevreleyen üst halka, duruma bağlı olarak farklı bir renk atar, hoparlör ses verirken beyazdan maviye ve bir akıllı telefon bağlandığında turuncuya değişir.

Hoparlörün alt kısmı, kaymasını önleyen kauçuktan yapılmıştır ve kablonun hoparlörün dışına ve bir fişe girmesine izin veren bir oluk içerir.

Katı ve Genel

Xiaomi Mi AI Hoparlör Ses

Xiaomi, 6 hoparlör kurulumuyla 360 derece ses ve 60Hz’lik daha düşük bir frekansta harika bas ile sesin ne kadar harika olacağını pazarlamakta zorlandı. Buradaki ses kesinlikle mükemmel. Bir Amazon Echo Dot veya Google Home Mini’nin yanına oturtun ve bu şey onları sudan dışarı üfler. Amazon Echo ve Google Home ile karşılaştırılabilir, ancak Google Home yine de bas açısından bunu öne çıkarıyor. Ses seviyesi oldukça yüksek, gürültülü ortamlarda açıkça duyuluyor ve ailem şimdi müzik çalmak için düzenli olarak kullanıyor.

Xiaomi Mi AI Hoparlör Yazılım

Hoparlörü kurmak için, Mi AI uygulamasının yüklü olduğu bir cep telefonuna ihtiyacınız var. Bu uygulama anlaşılır bir şekilde Play Store’da mevcut değil çünkü yalnızca Çince. Hoparlöre bağlanmak kolaydır ve uygulamaya girdikten sonra dört sekmeden oluşur; ilki müzik çalar, daha önce kullandıysanız “QQ Music” ve “Xiaomi Music” adlı uygulamaya çok benzer . Buradaki müzik çalar temelde Çin için Spotify’dır, sadece para ödemeden çalmak istediğiniz şarkıları seçmeniz dışında. Çok az popüler İngilizce şarkı var, ancak tüm popüler Çince şarkılar var.

Sonraki sekme, AI Hoparlöre bağlanabilen Xiaomi cihazlarını gösteriyor, ancak bende yok, bu yüzden bu sekme boş.

Bir sonraki sekme size komutları Çince olarak gösterir, neredeyse diğer akıllı ev cihazlarıyla aynıdır. Konuşmacıyı, kabaca küçük öğrenciye çeviren dört kelime “小 爱 同学” (xiao ai tong xue olarak telaffuz edilir) söyleyerek etkinleştirirsiniz.

Bu cümledeki ikinci kelime, 爱, aşk anlamına gelir ve ben şahsen bu kelimenin aslında cümleye herhangi bir anlam kattığını düşünmüyorum, sadece fonetik bir ikame olarak kullanıldı “AI” (yapay zekada olduğu gibi) çünkü爱 kelimesi, AI (yapay zeka) ile tamamen aynı olan “ai” olarak yazılır.

Her neyse, teğet bir yana, kullanabileceğiniz komutlar Google’ın ve Amazon’un uygulamalarına çok benzer:

“小 爱 同学” lütfen bana hava durumunu söyle.

“小 爱 同学”, işe gidiş trafiği nasıl? (Bunun Çin dışında çalışmadığını unutmayın çünkü Google Haritalar’ı değil, kendi Çince harita uygulamalarını kullanıyorlar).

“小 爱 同学“,… için bir zamanlayıcı ayarla.

Lsit, döviz bozdurma, çeviri, Siri veya Google’ın yapabildiği her şey, “小 爱 同学” gibi devam eder.

Bu AI konuşmacısını diğerlerinden ayıran şey, konuşmacıyı hem yararlı hem de önemsiz belirli ifadelere yanıt verecek şekilde eğitme yeteneğidir. Örneğin, konuşmacıyı “Dünyadaki en zeki adam kimdir?” Sorusuna yanıt verecek şekilde önceden programlayabilirsiniz. “Donald Trump” ile.

Onun yerine “Dünyadaki en yakışıklı adam kim” sorusuna “Zi Jin Cheng” ile cevap verecek şekilde programladım. Oldukça şık değil mi?

Bu eğitim yeteneğinin yararlı olduğu yer, Xiaomi ev aletlerinizi bir cümle ile etkinleştirebilmektir. Konuşmacıyı “小 爱 同学, ben evdeyim!” Diye dinlemesi için eğitebilirsiniz. ve bu ifadeyi aldıktan sonra, pirinç pişiriciyi açın, hava temizleyiciyi kapatın ve evinizdeki tüm ışıkları kapatın. Ya da “iyi geceler” diyebilirsiniz ve tüm ışıklarınız kapanır.

Ancak, herhangi bir Xiaomi cihazınız yoksa endişelenmeyin, bunları bir Xiaomi akıllı soketine takarak kontrol edebilirsiniz.

Son büyük özellik seti, konuşmacının çocuklarla arayüz oluşturma yeteneğidir. Bu, Xiaomi’nin reklamlarının büyük bir odak noktasıydı. Konuşmacı, çocuklarınıza uyku vakti hikayelerini okuyabilir, böylece gerek kalmaz, popüler şiirleri ezbere ezberden okuyabilir ve istek üzerine hayvan seslerini taklit edebilirsiniz.Yanıt ve etkinleştirme hızı çok iyidir ve yazılımın özellik seti tartışmalı olarak Google veya Amazon’dan daha geniştir, ancak ana odak noktası Çin’dir ve bu da onun Xiaomi / Çinli olmayan akıllı cihazlarla iyi bir şekilde arayüz oluşturmasını engeller ve en önemlisi, Çince olmayan uygulamalar. Google Ekosistemine tamamen dalmış bizler için çok daha az yararlıdır.

Xiaomi Mi AI Hoparlör Bağlantı

Çift bantlı WiFi alımı hoparlörle güçlüdür, asla kesilmez. Ancak, kullanımın başlangıcında sürekli olarak “WiFi yok, lütfen kontrol edin ve sıfırlayın” ifadesinin bulunduğu bazı sorunlar vardı. Ancak, WiFi düzgün çalışıyordu, hızlı bir sıfırlama bunu düzeltirdi. Hoparlöre bluetooth ile bağlanabiliyorsunuz ve bu, evdeki herkesin önce bağlanmaya çalıştığı evde oldukça ilginç bir telefon savaşı yaratıyor. Bluetooth mesafesi harika, telefonum cebimdeyken evimde dolaşırken bir kez bile kesilmiyor.

Xiaomi Mi AI Hoparlör Karar

Mi AI Hoparlörü hiçbir zaman Çin dışında satılmak üzere tasarlanmadı ve Çin dışındaki herhangi birinin bunu satın alması gereken neredeyse hiçbir senaryo yok. Konuşmacı, yararlı olması için Xiaomi’nin ev aletleri ekosistemine ve Çin uygulama şemsiyesine güveniyor ve bu Hoparlörü dünyanın% 98’inde işe yaramaz hale getiriyor. Bununla birlikte, evinizi Xiaomi cihazlarıyla doldurduysanız, bu hoparlör kullanışlılık açısından diğer tüm kişisel asistanları geride bırakacaktır, ancak Mi AI Hoparlörü yalnızca iyi olduğu için bir Mi AI Hoparlörü ve bir Google Home satın almaktan daha iyi olursunuz. çeşitli cihazlarınızı kontrol etmek için ve Google uygulama paketiyle arayüz oluşturmayacaksa, bunun için bir Google Home’a ​​ihtiyacınız var.

Bunu kimse almamalı

Xiaomi Mi AI Hoparlör Fotoğraf Galerisi

.

AI Hoparlörgözden geçirmekxiaomiXiaomi Mi AI Hoparlör