Xiaomi, 8K ekran ve 5G özellikli Mi TV Lux Ultra 82 inç serisini tanıttı


Xiaomi, rekabetçi akıllı telefonlarıyla tanınıyor, ancak doğru ülkedeyseniz şirketin sunabileceği çok şey var. Şirket, anavatanında elektrikli tıraş makinelerinden elektrikli bisikletlere, çocuk odaklı tabletlerden çarpıcı akıllı TV’lere kadar geniş bir ürün portföyüne sahip. İkincisi hakkında konuşurken, bugün Xiaomi, Çin’de yeni bir Akıllı TV serisi tanıttı. Şirket şu anda bu yeni seriyi Mi TV Lux 82 inç ve Mi TV Lux Ultra 82 inç olarak adlandırıyor. İsimleri bunu sizin için bozmadıysa, evet 82 inç ekranlarla gelirler.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Mi TV Lux Ultra 82 inç 8K OLED, HDMI 2.1 ile Piyasaya Sürüldü

Yeni paneller MEMC hareket dengeleme teknolojisi, Dolby Vision ve Dolby Atmos desteği getiriyor. Lux Ultra 82-inç, 60Hz yenileme hızıyla muazzam bir 8K çözünürlük getiriyor. Bir başka ilginç ayrıntı da, bunun 5G bağlantısıyla gönderilen ilk TV’lerden biri olması.

Mi TV Lux 82 inç özellikleri

Mi TV Lux 82 inç, serinin “düşük kaliteli” ürünüdür, ancak bunun “premium özelliklerden” daha azını ifade ettiğini düşünmeyin. Örneğin, TV, HDR10 + desteği ve 178 derecelik izleme açısına sahip 4K OLED panel getiriyor. Ayrıca% 93 DCI-P3 renk gamı, 1000 nit en yüksek parlaklık ve 1400000: 1 kontrast oranı ile birlikte gelir. Bu TV, Mali-G52 MCI GPU’lu bir MediaTek MT9650 yonga seti taşır ve 5G bağlantısı içermez. Yonga seti, 5GB RAM ve 64GB depolama alanı ile eşleştirilmiştir. Patchwall platformunda çalışır.

Xiaomi Mi Tv Lux Ultra 5G serisi, 4K ve 8K çözünürlükle piyasaya sürüldü - Naxon Tech

Yazılım, otomatik düşük gecikme modu ve değişken yenileme hızı ile doludur. Bağlantı özellikleri arasında Çift Bantlı Wi-Fi, Bluetooth 5.0, 3 HDMI 2.1 bağlantı noktası, 2 x USB, S / PDIF ve bir Ethernet bağlantı noktası bulunur.

Mi TV Lux Ultra 82 inç özellikleri

Ultra varyant, bir sonraki seviye deneyim isteyenler için bir modeldir. OLED ekran, 178 derecelik görüş açısı ile muazzam bir 8K çözünürlük getiriyor. Yüzde 98 ile daha geniş bir DCI-P3 Renk Gamı ile geliyor. Dahası, bu ekran 2000 nit maksimum parlaklık ve 1400000: 1 kontrast oranıyla daha parlaktır. Panel ayrıca HDR10 +, MEMC ve Dolby Vision desteği getiriyor.

Yonga seti, alışılmadık bir Novatek 72685 çözümüdür. Mali G51 MP4 GPU’ya sahip Dört Çekirdekli bir yonga setidir. En ilginç kısım ise bu yonga setinin kusursuz 5G bağlantısı sağlaması. Akıllı TV, 4 GB RAM ve 256 GB Depolama ile desteklenir. Diğer bir üstün ayrıntı, yanlarda sekiz hoparlör ünitesine sahip geri çekilebilir bir ses çubuğu.

Xiaomi, 120 Hz yenileme hızı, MEMC, Dolby Atmos özellikli Mi TV Lux 82 inç 4K ve Mi TV Lux Ultra 82 inç 8K OLED'i piyasaya sürdü

Yazılım ayrıca otomatik düşük gecikme modu, DC karartma, değişken taze hız sunar. Kardeşi gibi, bu televizyon da Xiaomi’nin özel Patchwall’unda çalışıyor. Çift bantlı Wi-Fi, Bluetooth 5.0, 3 x HDMI 2.1 bağlantı noktası, 2x UBS, S / PDIF ve bir Ethernet bağlantı noktası da var.

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

Bu konu “kullanılabilirlik” bilgisi getirse de, Çin dışındaki kullanıcılar için pek umut yok. Anavatanında, Mi TV Lux 82 inç 4K varyantı, 1.465 dolar olan 9.999 CNY’de fiyatlandırılıyor. 8K çözünürlüğe sahip üst düzey model, 49.999 CNY fiyat etiketiyle geliyor ve bu da 7.300 dolar civarında. Evet, 8K paneller bu noktada erişilebilir olmaktan çok uzak. Gerçek satışlar 21 Ekim’de açılacak.

.

5G8K ekranlarAkıllı TV'lerdolby atmosDolby VisionHDR10 +mi TVMi TV Lux 8KMi TV Lux UltraMi TV Lux Ultra 82 inçXiaomi Smart TV işi