Xbox Series X Vs Xbox One X: Oyun yükleme süresi karşılaştırması


Microsoft’un en son oyun konsolu olan Xbox Series X şu anda satış öncesi ve talep çok yüksek. Bu yeni nesil oyun konsolu, kardeşlerinden önemli bir gelişme. Xbox Series X, özellikle önceki nesillere göre çok daha hızlı oyun yükleme süresi vaat ediyor. Ancak beklentileri karşıladı mı?


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Xbox Series X

Xbox Series X ve önceki nesil Xbox One X’in oyun yükleme hızının yakın zamanda yapılan bir değerlendirmesi, önemli farklılıklar gösteriyor. Test şunları içerir: Tanınmış “Red Dead Redemption 2”, “Fallout 4”, “Gears of War 5” ve diğerleri dahil olmak üzere 9 oyun.

Xbox Series X ve Xbox One X için oyun yükleme süresi

  • Doom: Eternity: X1X 30 saniye, XSX 7 saniye sürer;
  • Red Dead Redemption 2: X1X 87 saniye, XSX 25 saniye sürer;
  • No Man’s Sky: X1X 81 saniye, XSX 29 saniye sürer;
  • Fallout 4: X1X 51 saniye, XSX 9 saniye sürer;
  • Final Fantasy 15: X1X 57 saniye, XSX 9 saniye sürdü;
  • Gears of War 5: X1X 38 saniye, XSX 7 saniye sürer;
  • Blade of Hell: X1X 27 saniye, XSX 6 saniye sürer;
  • Dış Dünya: X1X 32 saniye, XSX 7 saniye sürer;
  • Tomb Raider: Shadow: X1X 67 saniye, XSX 22 saniye sürüyor

Test sonuçlarından, Microsoft açıkça XSX için daha hızlı oyun yükleme süresi sunma sözünü yerine getirdi. Ortalama olarak, Xbox SeriesX oyunları Xbox One X’ten 38 saniye daha hızlı yükler.

Amazon’dan gelen Xbox Series X ön siparişleri, lansman tarihinde kullanıcılara ulaşmayabilir

Duymaktan hoşlanmayabileceğiniz haberler var. Bu cihazı Amazon’dan ön sipariş ettiyseniz lansman tarihinde alamayabilirsiniz. Son zamanlarda Amazon, PS5’i ön sipariş eden müşterilere, oyun konsolunu çıkış gününde alamayabileceklerini bildirdi. Şimdi, hakkındaki bilgilere göre TwitterAmazon, XSX’i sipariş edenlere de aynı hikayeyi anlatıyor. Yavaş sevkiyatın ana nedeni “yüksek talep” ten kaynaklanıyor. Doğrusu, hem PS5 hem de Xbox Series X yüksek talep görüyor.

Amazon’un bildiriminde şunlar yazıyor: “Yüksek talep nedeniyle bu öğeyi piyasaya sürüldüğü gün teslim alamayabileceğinizi size önceden bildirmek için Xbox Series X siparişinizle ilgili olarak sizinle iletişime geçiyoruz…”. Maalesef posta, alıcıların cihazlarını almak için ne kadar beklemeleri gerektiğini belirtmedi.

Microsoft kısa süre önce bazı pazarlarda iki yeni nesil konsol XSX / S için ön sipariş vermeye başladı. İki yeni ürün birden fazla pazarda göründü ve birkaç dakika sonra tükendi. Microsoft, XSX / S rezervasyonlarının tarihsel rekorunu kırdığını söyledi. Heyecanlanırken, kapmayan tüketiciler için özür diledi. İki yeni konsol resmi olarak 10 Kasım’da piyasaya sürülecek.

.

microsoftMicrosoft Xbox One XMicrosoft Xbox Series XXbox One XXbox Series XXbox Series X oyun yükleme süresi