Xbox Series X dahili SSD’sinde 802 GB boş alan vardır – Xbox Series S yalnızca 364 GB’a sahiptir [UPDATE]


Birkaç hafta önce Microsoft, Xbox Series X / S’nin fiyatlarının sırasıyla 499 $ ve 299 $ olduğunu resmen onayladı. İki konsolun CPU’ları arasındaki fark önemli değil. Her iki cihaz da 8 çekirdekli yapılandırmalar kullanırken, frekanstaki fark 0,2 GHz’dir. Bununla birlikte, GPU, her iki konsol arasındaki en büyük farktır. Xbox Series X, 52CU ile birlikte gelir, frekans 1.825GHz’e ve performans 12.15TFLOPS’a ulaşır. İkincisi yalnızca 20CU’ya sahip, frekans 1.565GHz’e ulaştı ve performans 4TFLOPS’a ulaştı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


[Update] Xbox Series S dahili belleği çok küçük – aşağıdaki güncellemeye bakın

Diğer açılardan, Xbox Series X, 16GB video belleği ile donatılmıştır, Xbox Series S ise 10GB kullanır. İlki 4K oyunlara odaklanır ve ikincisi 2K oyunlara odaklanır. Ek olarak, X Serisi 1 TB SSD’ye sahipken, Seri S 512 GB’dir. Ancak hız 2,4 GB / sn’de aynı.

Son raporlara göre, XSX yerleşik 1TB depolama alanına sahiptir, oyuncular için mevcut alan 802GB’tır. Bu veriler, 1 TB dahili sabit sürücüsüne benzer bir yapılandırmaya sahip olan 2017’de piyasaya sürülen Xbox One X ile tutarlıdır.

Xbox Series S’deki kullanılabilir alan hala belirsiz, ancak açıkçası 512GB SSD birçok oyunu tutamaz. Microsoft, Xbox Series S oyunlarının Xbox Series X oyunlarından% 30 daha az yer kaplaması gerektiğini iddia ediyor.

Güncelleme: Xbox Series S’de yalnızca 364 GB kullanılabilir depolama alanı var

Orijinal raporun yazıldığı sırada, Xbox Series S’nin kullanılabilir depolama alanıyla ilgili hiçbir bilgi yoktu. Ancak bir Reddit kullanıcısına göre Series S hakkında pek bir şeyimiz olmayacak. Kullanıcı, bu cihazı resmi varışından bir hafta önce almış olduğunu iddia ediyor. Bu cihazın resmi listesi 512GB olduğunu belirtmesine rağmen, tüm depolama alanı kullanıcılar tarafından kullanılamayacak. Yeni rapor, kullanıcıların yalnızca 364 GB kullanılabilir depolama alanına sahip olacağını iddia ediyor. Bu oldukça şok edici çünkü Xbox Series S bir disk sürücüsüyle gelmiyor. Bu, oynamayı umduğunuz her şeyi yüklemeniz gerektiği anlamına gelir.

Yorum yapanlara göre, 264 GB kullanılabilir depolama alanı Call of Duty: Modern Warfare’ı yüklemek için zar zor yeterli. Yine de, kullanıcılar için tek seçenek oldukça pahalı olan Seagate depolama genişletmesini almaktır.

Yer eksikliğine çözüm

Seagate depolama genişletme kartı, Microsoft’un Xbox Series X ve Series S’de yer eksikliğine yönelik çözümüdür. PCIe 4.0’ı destekler ve doğrudan CPU’ya bağlanabilir. Ancak bu depolama genişletme kartı ucuz değil. Tedarik zincirine göre bu cihazın ABD’de önerilen perakende satış fiyatı 220 dolardır. Bu neredeyse Xbox Series S’nin perakende fiyatı. Ayrıca bu genişletme kartında 920GB boş alan var.

.

microsoftXbox Series S depolama genişletmesiXbox Series XXbox Series X depolama genişletmesiXbox Serisi S