WSJ gazetesi, iPhone’un bu yıl üçlü arka kameraya sahip olacağını doğruladı


Prestijli gazete Wall Street Journal, bugün bu yıl ikisi OLED ekranlı ve biri LCD ekranlı olmak üzere üç yeni iPhone modeli göreceğimizi bildirdi. Üst düzey iPhone XI Max, üçlü bir arka kamera sistemine sahip olacak. İPhone XR’nin LCD ekranlı halefi iki arka kameraya sahip olacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Birkaç gün önce, Apple’ın iPhone XI prototiplerine dayanan üçlü arka kamera sisteminin bazı görüntülerini gördük. WSJ haberi, gazeteye göre 2019 iPhone’unun temel özelliklerinden biri olacağı üç kameranın varlığını doğruluyor.

Son olarak, yeni iPhone’un adı hala bir muamma çünkü Apple, iPhone X’lerden sonra Roma rakamlarına (iPhone XI) devam etmeyi, numaralara dönmeyi (iPhone 11) veya adını tamamen değiştirmeyi seçebilir.

2018’in son çeyreğine ilişkin gelir tahmininde aşağı yönlü bir düzeltme yapılacağının açıklanmasının yarattığı şoktan bir hafta sonra, Apple’ın yeni iPhone’ların üretimini% 10 azaltmaya karar verdiğini öğrendiğimizi belirtmekte fayda var.

Apple, ürünlerinin çoğu henüz Çin yapımı ürünlere uygulanan ek ABD tarifelerine tabi olmasa da, olgunlaşan bir akıllı telefon pazarından ve ABD-Çin ticaret savaşının etkisinden muzdarip. Apple CEO’su Tim Cook, gelir tahminindeki kesintiyi açıklarken yatırımcılara yazdığı bir mektupta, “Özellikle Çin’deki ekonomik yavaşlamanın büyüklüğünü öngörmedik,” dedi. “Çin’deki ekonomik ortamın, ABD ile artan ticari gerilimlerden daha da etkilendiğine inanıyoruz”.

.

elmaiphone