Windows 10, yılda bir özellik güncellemesiyle değiştirilecek


Kaynağa göre Microsoft, Windows 10’u güncelleme stratejisini değiştirmeye hazırlanıyor. Geleneksel olarak ilkbahar ve sonbahar olmak üzere iki büyük güncelleme yerine yalnızca bir tane olacak. Önceki yaklaşımdan değişikliğin ana nedeni, Windows 10X’in geliştirilmesine ayrılacak kaynakların serbest bırakılmasıdır. Özellikle mobil PC’ler için uyarlanan bu işletim sistemi (iki ekrana sahip olanlar dahil), 2021 baharında çıkacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Windows 10’da yılda bir özellik güncellemesi olacak

Yılda iki güncellemeden bir güncellemeye geçmek, stratejide büyük bir değişikliktir. Bir yandan, bu yaklaşım yeni özelliklerin şu anda olduğu kadar çabuk tanıtılmasına izin vermeyecektir. Öte yandan, geliştiricilerin hata ayıklamak ve test etmek için daha fazla zamanları olacak. Bu, Windows 10’da daha az hata olacağı anlamına gelir.

Bu yıl, iki büyük güncellemenin stratejisi değişmeyecek – sonbaharın Ekim veya Kasım’da çıkması bekleniyor, beraberinde güncellenmiş bir Başlat menüsü ve diğer bazı yenilikler getirecek. Ancak gelecek yıl, ilkbahar ve sonbahar güncellemeleri yerine, büyük olasılıkla yaz aylarında bir güncelleme olacak.

Microsoft: Windows 10’un yeni başlangıç ​​menüsü yakında geliyor

Bazı yeni raporlara göre, güncellenmiş Başlat menüsü, Windows 10’un genel sürümünde beklenenden çok daha erken görünecek – bu sonbaharda, Ekim veya Kasım aylarında. Daha önce yeni Başlangıç’ın büyük bir 2021 bahar güncellemesinin (Windows 10 21H1) parçası olacağı düşünülüyordu.

Güncellenen Başlat Menüsü, kısa süre önce Windows 10 Build 19042.421’de yayınlandı ve Insider Beta kanalında (önceden yalnızca Geliştirici Önizlemesinde mevcuttu) test için sunuldu. Buna göre, birkaç ay içinde, yeni Başlat menüsü Windows 10’un genel sürümünde görünecektir.

Bir hatırlatma olarak, yeni Başlat menüsü görsel olarak yenilendi ve daha özlü hale geldi. Arka plan rengini değiştirme özelliği vardır. Ek olarak, yeni simgeler ortaya çıktı. Edge tarayıcısı, Başlat menüsü ile aynı anda yeni bir güncelleme alacaktır. İçindeki sekmeler küçük resimler şeklinde açılacaktır.

Son zamanlarda, Edge Chromium motoruna geçti ve daha hızlı çalışmaya başladı. Ve büyük işlevsel Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesinin yayınlanmasından sonra, tarayıcı RAM açısından daha da ekonomik hale geldi. Kullanımı% 27’ye kadar azalmıştır. Doğru, Microsoft, “bireysel cihazlardaki performansın konfigürasyona ve kullanıma bağlı olduğuna” açıklık getiriyor. Ama genel olarak, herkes Edge’in belleğe karşı daha ekonomik tavrını hissetmeli.

.

Microsoft Windows 10pencereler 10Windows 10 güncellemeleriWindows 10 özellik güncellemeleriWindows 10X