Windows 10, önümüzdeki yıl Android uygulamaları için destek alacak


Microsoft, Windows 10 için önemli güncellemeleri bir sonraki yolla getirecek. Windows Central’a göre, şirket 2021’de işletim sistemi için önemli ve çok talep edilen özellikleri sunmak üzere. İşletim sistemi 2015’ten beri kullanılıyor ve o zamandan beri olgun bir yazılım haline geldi. Şirket, Windows 10X’i tanıtmak üzere. Çift ekranlı cihazlar için geldiğine inanılan versiyon, aslında düşük kaliteli PC’lerin hafif bir versiyonu olarak duracak. Tabii ki Motorola, gelecekte çift ekranlı cihazlar için geliştirecek. Ancak, en dikkate değer ve gelecek özelliklerden biri, işletim sistemindeki Android uygulamalarını desteklemektir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Windows 10X, 2021’in ilk yarısında gelecek. Sürmekte olan pandeminin neden olduğu tüm belirsizlikler ve aksaklıklar sonrasında yazılım ertelendi. Yeni işletim sistemi, ARM tabanlı bilgisayarlar içindir ve ChromeOS ve iPadOS ile rekabet etmeye gelir. Bu yıl Apple, ARM tabanlı destek ve iPhone uygulamaları uyumluluğuna sahip macOS Big Sur’u duyurdu. Yeni işletim sistemi, şirketin ilk ARM tabanlı yonga seti olan Apple M1’i desteklemek için tanıtıldı. Microsoft, ARM tabanlı bilgisayarlar için yeni trendin farkındadır, bu nedenle yazılımını anahtar için hazırlaması gerekmektedir. Tabii ki, Windows 10X, gelecekteki bir güncellemeyle Win32 uygulamalarını da destekleyecektir.

Microsoft, Önümüzdeki Ay İlk Windows 10 21H1 (2021) Derlemesini Yayınlayacak

Windows 10, önümüzdeki yıl Android Uygulamaları ve diğer ilginç özellikler için destek alacak.

Microsoft, Android uygulamalarını önümüzdeki yıl Windows 10’da Microsoft Store’a getirme fikrini düşündüğünü belirtti. Microsoft mobil işletim sistemi girişimlerinin bir başarısızlık olduğu kanıtlandı. Bu nedenle, şirket Android ve uygulamalarına bağlı kalabilir. Rapora göre Microsoft, 2021’in ilk yarısında küçük bir güncelleme planlıyor. 2021 yılının ikinci yarısında gelecek büyük bir güncelleme için çerçeveyi hazırlayacak. Dev bir x86 öykünme programı başlatacak. ARM tabanlı bilgisayarların normal masaüstü programlarını çalıştırmasına izin verecektir. Windows Central, bu özelliklerin yakında önizlemeye gireceğini ancak yalnızca 2021’de başlayacağını belirtiyor.

Microsoft ayrıca “Bulut PC” adlı ilginç bir özelliği de tanıtacak. Bu hizmet, kullanıcıların yerel donanım olmadan yüksek kaynak programlarını çalıştırmak için internet bağlantısı üzerinden bir Windows 10 örneğini yayınlamasına olanak tanır. Bu ilginç bir kavram ve bunun gerçek hayatta nasıl işleyeceğini merak ediyoruz. Aynı şekilde, oyuncular uzaktaki bir bilgisayarda çalışan oyunları yayınlayabilecekler.

2020, WIndows 10 meraklıları için sessiz bir yıl olduysa, önümüzdeki yıl işletim sistemi için heyecan verici bir yıl olacak şekilde şekilleniyor. Önceki raporlar, işletim sisteminin şimdiye kadarki en büyük güncellemesini gelecek yıl alacağını ortaya koydu. Elbette, bu iddiaların doğru olup olmadığını sadece zaman gösterecektir. Açıkçası, Apple, M1 destekli MacBook ve macOS Big Sur ile ilerlediğine göre, Microsoft artık göz ardı edemez.

.

microsoftMicrosoft Windowspencerelerpencereler 10Windows 10 Android uygulamaları desteğiWindows 10 güncellemesiWindows 10 H1 2021Windows 10 H1 2021 güncellemesiWindows 10 İşletim SistemiWindows 10XWindows 10X ARMWindows ARM