WhatsApp beta, süresi dolan mesajlar özelliği hakkında daha fazla ayrıntı ortaya koyuyor


Kendi kendini imha eden mesajların (Süre Sonu Mesajları olarak da adlandırılır) merakla beklenen WhatsApp özelliği, işlevselliğiyle ilgili yeni ayrıntılarla en son beta sürümünde ortaya çıktı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yakında WhatsApp’a gelecek en çok beklenen özelliklerden biri de süresi dolan mesajlar. Telegram gibi diğer rakip uygulamalarda uzun süredir mevcut olan bir seçenektir. (Yakın zamanda birçok yeni özellik ile 6 sürümüne güncellendi). Şimdi, Android için WhatsApp’ın en son beta sürümü, henüz mevcut olmasa da yakında gelmesi beklenen bu işlev hakkında bize daha fazla ayrıntı veriyor.

WhatsApp beta, süresi dolan mesajlar özelliği hakkında daha fazla ayrıntı ortaya koyuyor

Bu anlamda, WhatsApp’tan sona eren mesajlar doğrudan ortak sohbetlere entegre edilecektir. Yukarıda bahsedilen Telegram gibi diğer uygulamaların sahip olduğu tipik “gizli sohbetler” üzerinden çalışmayacaktır. Elbette görünen o ki, WhatsApp’ta bu işlevi nasıl adlandıracakları çok net değil. Bunun nedeni, adı tekrar Biten Mesajlar olarak değiştirmeleridir.

Android için WhatsApp’ın 2.20.110 sürümüne karşılık gelen en son beta, yöneticiler için bu özelliği içerir. Ancak betalar 2.20.83 ve 2.20.84’te gördüğümüz gibi, kendi kendini imha eden WhatsApp mesajları bireysel sohbetler için de mevcut olacak.

Bir başka ilginç değişiklik de, WhatsApp’taki kendi kendini imha eden mesaj işlevi belirli bir sohbet veya grup için etkin olduğunda, sohbet listesindeki profil resminde bir gösterge görüntülenecek ve böylece içeriğin bir bakışta olacağını biliyoruz. Uygulamada seçilen süre geçtikten sonra otomatik olarak silinir, bu bir gün, hafta veya bir ay arasında değişebilir.

Çoklu cihaz desteğiyle ilgili daha fazla ayrıntı

Bu yeni özelliğin yanı sıra, beta ayrıca çoklu cihaz desteği ile ilgili haberleri de içerir. Ekibin şu anda aynı hesabın aynı anda farklı cihazlarda kullanılmasına izin veren yeni bir özellik üzerinde çalıştığını zaten biliyorduk. Buna, şirketin özel öncelik vereceği bir iPad için söylenti sürümü de dahildir.

.

NaberWhatsapp betaWhatsapp kendi kendini imha eden mesajlarWhatsapp'ın süresi dolan mesajlar