WhatsApp, 4’ten fazla katılımcıyla grup görüşmelerine izin verecek

WhatsApp, 4’ten fazla katılımcıyla grup görüşmelerine izin verecek, Mobil Destek

WhatsApp mesajlaşma uygulaması, sesli veya görüntülü aramaya katılabilecek kullanıcıların sınırını artıracak; Şu anda arama başına dört kişi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Özel portal WABetaInfo bu yeni işlevi iOS (2.20.50.23) ve Android (2.20.128) mobil uygulamasının en son betalarının kodunda tespit etti; ve “bunun zaten alınmış bir karar olduğunu” garanti etti.

WhatsApp, 4’ten fazla katılımcıyla grup görüşmelerine izin verecek

2018’deki tanıtımından bu yana, WhatsApp kullanıcıları arasında grup görüşmeleri; bunlar ister yalnızca sesli ister video görüşmeleri olsun, en fazla dört katılımcıya izin verin.

Şimdi, koronavirüs salgını nedeniyle hapis cezası nedeniyle görüntülü görüşmelerin artmasıyla WhatsApp bu sınırı genişletmeyi planlıyor; Şu an için, yeni maksimum katılımcı sayısı bilinmemektedir.

Şimdilik, yeni özellik WhatsApp’ın kararlı sürümünde mevcut değil. Ancak uygulamanın betas kodu, gelecek güncellemelerde hem iOS hem de Android’e geleceğini gösteriyor.

Aynı şekilde, mesajlaşma uygulaması da çağrı paneline yeni bir bildirim olarak en son betasına dahil etmiştir. Kullanıcılara, tıpkı mesajlar gibi uçtan uca şifrelenmiş olduklarını hatırlatır.

Geçen hafta WhatsApp, o zamana kadar video görüşmeleri yapmayı kolaylaştırmak için grup sohbetlerine yeni bir düğme ekledi; dört kişinin katılması için, iki kişinin bunu başlatması ve diğer katılımcıları katılmaya davet etmesi gerekiyordu.

Son zamanlarda WhatsApp, bir mesajı kişilerine beş veya daha fazla kez iletmenin imkansız olacağını söyledi. Kullanıcı bu limiti aşmak isterse, içeriği aynı anda birden fazla kişiye aktaramayacaktır.

Bu, WhatsApp’ın dünyanın dört bir yanına büyük miktarda bilgi yayılmasına ilişkin önlemlerini sıkılaştırdığı ilk sefer değil. Bu nedenle platform, sahte haberlerin toplu paylaşımını azaltmayı amaçlayan yeni özellikleri düzenli olarak duyurur.

.

NaberWhatsapp AndroidWhatsapp görüntülü görüşmeleriWhatsapp grubu görüntülü görüşmeleriWhatsapp grup çağrılarıWhatsapp iOS