WearOS 3 güncellemesi, 2022’de mevcut ve gelecekteki TicWatch cihazlarına ulaşacak


Google, WearOS 3 biçiminde şimdiye kadarki en büyük WearOS güncellemesini yayınlamaya hazırlanıyor. Güncelleme, Google’ın tescilli sistemini çalıştıran akıllı saatlerin deneyiminde devrim yaratma eğiliminde olduğundan önemlidir. Aslında arama devi, giyilebilir işletim sistemini geliştirmek için Samsung ile birlikte çalıştı. Görünüşe göre sonuçlar, Samsung’un yıllar sonra TizenOS’u WearOS 3 lehine terk etmesini sağlayacak kadar tatmin ediciydi. Önümüzdeki ay, Koreli firma Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic’i sadece birkaç hafta içinde açıklayacak. Ancak, diğer cihazların platformun hikayesindeki en büyük yükseltmeyi almak için biraz daha beklemesi gerekecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Ürün yazılımının 2022’den önce diğer cihazlara ulaşmaması gerektiğinden durum biraz karmaşık. Gerçek şu ki, bu yıl içinde gelecek olan akıllı saatler, Wear OS’nin daha eski bir sürümüyle gelecek. Her neyse, bir Mobvoi akıllı saatini sallayanlar, birkaç ay beklemek anlamına gelse bile, TicWatch akıllı saatlerinde deneyimleyebilecekler.

Mobvoi’ye göre, TicWatch Pro 3 GPS, Pro 3 Cellular/LTE, E3 ve “Geleceğin TicWatch cihazları” “Wear OS 3 yükseltmesi için uygun” olacak. Ayrıca yükseltme, şirketin “ortaklarının” yardımıyla cihazlara ulaşacak. Bununla birlikte, sunum yalnızca “2022’nin ikinci yarısında” başlayacak. Google, Wear OS 3 adını resmileştirirken tam olarak bundan bahsetti.

WearOS 3, H2′ 2022’de Ticwatch akıllı saatlerine ulaşacak

Haber, potansiyel güncelleme sürümünden çok daha önce geliyor. Ancak, kullanıcıların kafa karışıklığını gidermelerine yardımcı olacaktır. Bu akıllı saatlerin mevcut sahipleri, WearOS 3’ün sonunda onlara ulaşacağından emin olacak. Ayrıca, Google’ın sistemini tam olarak deneyimlemek isteyenler, gelecekteki cihazlarla tam olarak deneyimleyebilecekler.

Kötü yanı ise önümüzdeki birkaç ay içinde Mobvoi’nin eski bir WearOS sürümü kullanarak Samsung’a karşı savaşması gerekecek. Aynı şey Fossil’in Gen 6 serisi ve 2021’de WearOS kullanan diğer akıllı saatler için de geçerli.

WearOS 3’ün zengin deneyimine ek olarak, Samsung Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic, akıllı saat pazarı için cesur teklifler olarak geliyor. Bu giyilebilir cihazlar muhtemelen piyasadaki en iyi tekliflerden ikisi olacak. Tabii Apple Watch’u düşünmezseniz. Apple’ın giyilebilir ürünleri hala pazarın lideri. Ancak bunun bir takım nedenleri vardır. Bu, ürünlere kolay kolay kapılmayan Apple müşterilerinin sadakatini de içerir.

.

androidgoogleWearOS