Wear OS, yeni işlevlerle Android 11’e güncellenmek üzere


Aslında Google, Android 11 işletim sistemine dayalı giyilebilir cihazlar için Wear OS platformunda büyük bir güncelleme için devam eden hazırlıklarını doğruladı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Wear OS, Android 11 güncellemesini almak üzere

Bu, Google’ın kullanıcı sorularına yanıt verdiği Reddit’teki geleneksel AMA (Bana Her Şeyi Sor) oturumu sırasında oldu. Başlangıçta, Soru-Cevap oturumu Android 11’e adanmıştı, ancak geliştiriciler diğer platformlar için de gizlilik perdesini açtı.

Wear OS’den bahsetmişken Google, Android 11’in giyilebilir elektronik platformunun bir sonraki büyük güncellemesi olacağını pratik olarak doğruladı.

Yanıt olarak Google, özellikle akıllı saatler ve fitness bilezikleri olmak üzere “giyilebilir teknoloji konusunda çok heyecanlandığını” birkaç kez vurguladı.

Wear OS, Kasım 2018’de Android 9 Pie’ye yükseltildi. Android 10, Wear OS için hiçbir zaman düşünülmedi. Şimdi Google, platformun doğrudan Android 11’e gidebileceğini doğruladı.

Başka bir yanıtta Google, geliştiricilerin çoğu Android API’sine erişebileceklerini açıkça belirtiyor. Bu, Android 11 tabanlı Wear OS sürümüyle birlikte.

WearOS

Android 11 kararlı sürümü muhtemelen 8 Eylül’de satışa sunulacak

Şimdiye kadar, Android 11 yalnızca beta durumunda kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından kullanılabilir ancak bu işletim sisteminin son sürümü piyasaya sürülene kadar fazla zaman kalmadı. Google geliştiricileri için YouTube kanalında yayınlanan videoya göre, Android 11’in kararlı sürümü 8 Eylül’de piyasaya sürülecek.

Geçen yıl Eylül 2019’un ilk Salı günü Android 10 kullanıma sunuldu. Yani Google geleneğini değiştirmez. Android 11’in son sürümünün Eylül ayı başlarında piyasaya sürülmesinin akıllı telefonlardaki görünümüyle eşdeğer olmadığı unutulmamalıdır. İşletim sistemini aynı gün yalnızca Google Pixel alacaktır. Ve diğer üreticiler ilgili güncellemeleri bir veya iki ay içinde yayınlayacak. Ve bu tüm modeller için geçerli değil.

Android 11, kullanıcıların belirli Wi-Fi ağlarına otomatik bağlantıyı durdurmasına izin verecek

Android 11 Beta 1 uzun zamandır resmidir ve çoğu Pixel akıllı telefonun yanı sıra diğer birkaç Android kullanıcısı zaten bu güncellemeye sahiptir. Şu anda, Android 11 Beta 2’ye sahibiz. Android 11 beta’nın resmi lansmanıyla birlikte, Google’ın yeni sisteminin neler sunduğuna artık bir göz atıyoruz. Android 11 beta sürümünün lansmanında yalnızca ana özellikleri / değişiklikleri biliyorduk. Ancak, Android 11 ile gelen bazı küçük ama ilginç değişiklikler var.

Bir Wi-Fi ağına otomatik bağlanma özelliği her zaman ilginç değildir. Telefonunuza kaydedilmesini isteseniz bile her zaman bağlanmak istemediğiniz bazı ağlar vardır. Bazen, ev ağınızda bir ağ sorunu olduğunda. Ve önemli bir şey yapmanız gerekiyor, hızlı bir şekilde hücre ağınıza geçersiniz. Bu, Wi-Fi’nizi her açtığınızda, onun hücre ağınıza bağlanmasını istediğiniz anlamına gelmez. Yine de iyi haberler var, Android 11 belirli ağlara otomatik bağlantıyı devre dışı bırakmanıza izin verecek.

.

Android 11'e dayalı işletim sistemi giyinGoogle Wear OSişletim sistemi giyOS 11 giyinOS Android 11 giyin