Vivo’nun yeni sistemi “Origin OS” yıl sonunda piyasaya sürülecek


Çoğu akıllı telefon üreticisinin akıllı telefonlarında kullandıkları bir sistem de vardır. Teknik olarak, bu sisteme sahip değiller, sadece Android sisteminin üstündeki kaplamaya sahipler. Xiaomi’de MIUI, Huawei’de EMUI, OnePlus’ta HydrogenOS / OxygenOS, vb. Çinli üretici Vivo, Funtouch işletim sistemini kullanıyor. Ancak artık şirketin bu sistemin yerini alacağına dair haberler var. Popüler Weibo sızıntısı olan @DigitalChatStation’a göre, Vivo’nun Funtouch OS’nin yerini alan yeni nesil kullanıcı arayüzüne Origin OS adı verilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Vivo Origin İşletim Sistemi

Ona göre bu işletim sistemi ile birlikte geliyor önceki nesilden daha iyi gelişme. Bu sistem yeni ve eksiksiz özelliklerle gelecek ve Android özelleştirilmiş kullanıcı arayüzünün ilk kademelerinden biri olun. Ayrıca raporlar, bu sistemin bu yılın Kasım ve Aralık ayları arasında gelmesi gerektiğini de iddia ediyor. Elbette bir akıllı telefonla gelmeli Sızıntı, Vivo X60 serisi olması gerektiğini iddia ediyor.

Origin OS’nin harfi harfine çevirisi “orijinal işletim sistemi” anlamına gelir. Şirket bize bu sistemin orijinal olduğunu ve çalışmalarını sıfırdan içerdiğini anlatmaya çalışıyor. Ayrıca kullanıcılara, yeni nesil Vivo UI oldukça farklı.

Geçen yılın aynı döneminde, Vivo’nun Funtouch OS proje yöneticisi @JoviOS_ 小 诸葛 Weibo’da JoviOS cep telefonu sisteminin yeni bir sürümünü duyurdu. O zamanlar JoviOS’un Vivo’nun yeni sistemi olduğuna dair yaygın spekülasyonlar vardı. Ancak o zamandan beri bu sistemle ilgili bir haber yok.

Vivo’nun 6G Ar-Ge’si yolda

Vivo, geçtiğimiz günlerde 6G geliştirmeye odaklanan “harici iletişim” toplantısını gerçekleştirdi. Vivo İletişim Araştırma Enstitüsü dekanı Qin Fei, Vivo’nun şu anda 6G araştırmasına başladığını söyledi. Şirket şu anda bazı senaryolar ve anahtar teknolojileri araştırıyor. Qin Fei’nin görüşüne göre cep telefonları, AR / VR gözlükleri ve robotlar 6G çağında dijital bir yaşam inşa etmek için önemli ürünlerdir.

5G ile 6G arasındaki farktan bahsederken Qin Fei, 4G ve 5G’nin dijital bir bağlantısı olduğunu söylüyor. Ancak 6G, iletişim, bilgi işlem ve depolama gibi entegre hizmetler sağlamak için ikisini güçlendirecek ve akıllı geliştirmeyi birleştirecek. Ayrıca 6G’nin 5G + AI teknolojisine eşit olamayacağını vurguladı. Bu aşamada, bu iki teknoloji birbirinden bağımsızdır ve gelecekte entegre gelişime doğru ilerleyecektir.

.

funtouch OSOrigin OSvivoVivo Origin İşletim SistemiVivo X60Vivo X60 serisi