Vivo X60’ın gerçek görüntüsü, Exynos 1080 ve OriginOS ile çevrimiçi görünür


Bugün Samsung, Çin’de gerçekleşen bir etkinlikte Exynos 1080 SoC’yi resmi olarak piyasaya sürdü. Samsung’a göre “Vivo stratejik bir ortak”. Bu açıklama, Vivo’nun Exynos 1080 SoC’yi kullanan ilk şirket olacağı yönündeki spekülasyonları ateşliyor. Vivo X60’ın Aralık ayında geleceği yönünde spekülasyonlar yapıldı. @ DigitalChatStation’a göre, bu akıllı telefon Exynos 1080 SoC ile gelecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


vivo x60

Bugün, Vivo X60 serisi olduğundan şüphelenilen bazı gerçek görüntülere sahibiz. Resim, telefonun kavisli kenarlı bir delikli ekran kullandığını gösteriyor. Delme deliği, bu aygıtın üst ortasındadır. ek olarak Vivo X60 serisine yepyeni OriginOS UI da yüklenmiştir. Önceki haberlere göre, işletim sistemi bir taklit tasarımı benimsedi ve tarzını büyük ölçüde değiştirdi. Bu görüntülerin başlangıçta Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro olarak bildirildiğini unutmamak gerekir. Bu rapor bir spekülasyona dönüşüyor, bu cihazlar büyük olasılıkla yakında çıkacak Vivo X60 serisi. Elbette bu hala bir spekülasyon.

Yukarıdaki resmin sol tarafındaki telefonda düz ekran ve kırmızı güç düğmesi var. Ayrıca, OriginOS (eğri ekranlı) bulunan Vivo cihazı, kavisli ekrana sahip ikinci görüntüye çok benzer. Şu an itibariyle Telefonun da Vivo X60 serisine ait olup olmadığı net değil. Geçen yıl Vivo, Vivo X30 serisini Exynos 980 yongasıyla piyasaya sürdü.

Samsung Exynos 1080 işlemci ayrıntıları

Exynos 1080 işlemci, yeni bir CPU mimarisi çekirdeği kullanır. Bu yonga, 5nm EUV sürecini ve 1 + 3 + 4 mimarisini kullanır. En yüksek performans için bir 2.8GHz A78 büyük çekirdek, dengeli işleme için üç 2.6GHz A78 çekirdek ve verimlilik için dört 2.0GHz A55 orta çekirdek ile birlikte gelir. Ayrıca milimetre dalgalı çift modlu 5G’yi entegre eder. Tek çekirdek performansı% 50 artarken, çok çekirdek performansı neredeyse iki kat arttı.

Exynos 1080, Samsung’un en gelişmiş 5nm EUV FinFET işlem teknolojisini kullanan ilk mobil işlemcisidir. Bu çip, Samsung’un en yeni 5G modülünü kullanır ve 5,1 Gbps’ye kadar indirme hızını destekler. Aynı zamanda Sub-6GHz frekans bandını ve milimetre-dalga frekans bandını destekler. Ayrıca, bağlantıyı geliştiren WiFi6 ve Bluetooth 5.2 teknolojisini destekler.

Cep telefonu fotoğraflarını daha akıllı hale getirmek için Exynos 1080, yapay zeka teknolojisini ISP’ye entegre eder ve yüksek performanslı ISP, 200MP’ye kadar sensörü destekler. Ayrıca 6 kameraya kadar destekler. Ayrıca, bu çip geleneksel 10 bit renkli çekimi ve doğrudan HDR10 + videoları düzenleme özelliğini destekler.

Exynos 1080, ARM’den Mali-G78 GPU’yu kullanır. Manhattan v3 standardı kapsamında, genel GPU performansı 2,3 kat arttı. Ayrıca, Amigo güç dağıtım programının özel gelişimi, yüksek performanslı oyun deneyimini daha dayanıklı hale getirir.

.

vivoVivo X60Vivo X60 gerçek görüntüVivo X60 serisiVivo X60 serisi gerçek görüntü