Vivo X60 Serisi En Son GeekBench Puanı ve Lansman Bilgileri


Gelecek Vivo X60 serisinin ne getireceği konusunda zaten bir fikrimiz var. Vivo X50 serisinin en son halefleri haberlerde yer aldı ve ayrıca yeni Vivo serisine güç verecek yeni bir Exynos yonga seti hakkında bilgi aldık. Bugün, daha spesifik yayın tarihi bilgilerine ve orta sınıf bir yonga seti için etkileyici bir puan gösteren güncellenmiş bir Geekbench listesine sahibiz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Exynos 1080 En Son GeekBench Skoru

Vivo X60 en son geekbench

Daha önce, 16 Aralık’ta sunulan bir GeekBench listesi vardı. Buna göre Vivo X60’ın vanilya olduğunu tahmin ettiğimiz Vivo V2047A model numaralı akıllı telefon Tek Çekirdekli 888, Çok Çekirdekli 3244 puana sahipti. En yeni GeekBench listesi çok daha iyi bir puan gösterirken. 21 Aralık’ta yapılan en son Geekbench 5 testinde tek çekirdekli 915 puan ve çok çekirdekli 3408 puan gösteriliyor.

Puanlardaki artışı merak ediyorsanız, bunun nedeni yüksek baz frekansıdır. İlk GeekBench raporlaması 633mHz temel frekansta, en sonuncusu ise 2.00 GHz’de yapılmıştır. Bunun dışında her şey benzer. Rapor, 12GB RAM varyantını ve Android 11 işletim sistemini gösterir.

Karşılaştırma için, geçen yılın iPhone 11 Pro’su tek çekirdekte kabaca 1326 ve çok çekirdekte 3318 puan aldı. Dolayısıyla, Exynos 1080, geçen yılın amiral gemisi A13 Bionic yonga setiyle karşılaştırıldığında iyi bir çok çekirdekli performansa sahip. Ancak tek çekirdekli performans söz konusu olduğunda geride kalmıyor. Yine de, bir Exynos orta sınıf yonga seti için hala etkileyici bir puan.

Son Sürüm Güncellemesi

Vivo X60’ın en son GeekBench listesinin yanı sıra lansmanla ilgili haberlerimiz de var. IceUniverse, GeekBench listelerinin yanı sıra Twitter’da bir poster yayınladı. Postere göre akıllı telefon 29 Aralık’ta piyasaya sürülecek. Daha önce ortaya çıktı. Ama şimdi zaman da ortaya çıkıyor. Vivo X70’in lansman etkinliği 29 Aralık’ta Çin’de 19: 30’da (16:30 GMT + 5) yapılacak.

vivo x60

Hatırlamak gerekirse, Vivo X50 serisi kamera merkezlidir. Bu sefer de benzer olacak. Vanilya Vivo X60’ta 48 megapiksellik bir atıcı, 13 megapiksel ultra geniş ve 13 megapiksel portre sensörü tarafından yönetilen üçlü bir arka kamera kurulumu bekliyoruz. Pro sürümü 8 megapiksel periskop lensi de getirecek. Akıllı telefonları yeni ve güçlü bir yonga setiyle eşleştirmek, diziyi daha da özel hale getirecek. Aşağıdaki yorumlar bölümünde Exynos 1060 ile çalışan Vivo X60 serisi hakkındaki görüşlerinizi bize bildirin.

Ayrıca Oku: SNAPDRAGON VS MEDIATEK: HANGİ İŞLEMCİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

.

exynos 1080 geekbenchVivo X60Vivo x60 en son geekbenchvivo x60 en son geekbench listesiVIvo X60 Exynos 1080VIVO X60 Pro +VIvo X60 Pro Plus