Vivo X60 serisi, 29 Aralık’ta Exynos 1080 SoC’yi piyasaya sürecek


2020’nin son ayı olan Aralık ayının ikinci yarısına yaklaşıyoruz. Ve dostum, bu yıl ne kadar hızlı koştuk. Ancak biz akıllı telefon meraklıları için bu yılın tamamlandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Söylentilere göre, bu yılın sonunda Huawei Nova 8 serisi, Huawei Enjoy 20 SE ve muhtemelen Mi 11 serisi dahil olmak üzere çok sayıda akıllı telefon geliyor. Vivo, iQOO U3’ü tanıtmaya hazırlanıyor ve bu arada merakla beklenen Vivo X60 serisi için araziyi hazırlıyor. Weibo’daki yeni bir gönderi, 29 Aralık’ta akıllı telefon serisinin gelişini doğruladı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Vivo X60

Yeterince ilginç bir şekilde, Vivo bize telefonun arka tasarımına da bir göz attığından, bu sadece bir teaser değil. Gördüğümüz gibi kamera kurulumu, selefi Vivo X50 serisine göre oldukça farklı. Pro varyantının bir Dörtlü Kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor. Lite varyantı üç atıcı ile gelebilir. İlginç bir şekilde, serideki tüm cihazların üstünde büyük bir sensör bulunan benzer bir dikdörtgen kamera şekli var. X60 serisinin Vivo ve ZEISS arasında yeni bir ortaklığın gelişini işaret ettiğini belirtmek gerekir. Optik şirketi kamera sensörleri üzerinde çalışıyor. El cihazları Ultra-Stable Micro-Head kamera sensörünü paketleyecektir. Ayrıca mikro panel siyah ışıklı gece görüşü 2.0 ve Zeiss optik lensleri de paketleyecektir.

Exynos 1080 SoC ile gelen ilk akıllı telefonlar

Vivo X60 serisi, yepyeni Exynos 1080 yonga setini de piyasaya sürecek. Bu, Güney Koreli dev tarafından geliştirilen ilk 5nm tabanlı çiptir. Bu, 2.8GHz’de saat hızına sahip tek bir Cortex-A78 çekirdeği + 2.6GHz’de saat hızına sahip üç Cortex-A78 çekirdeği + 2.0GHz’de saat hızına sahip dört Cortex-A55 güç verimli çekirdekten oluşan Sekiz Çekirdekli bir yonga setidir. Grafik görevler için bu yonga seti Mali-G78 MP10 GPU’yu getiriyor. Bu yonga seti, önümüzdeki yıl Samsung’un ileri teknoloji akıllı telefonlarının büyük bir bölümünde yer alabilir. Üçüncü taraf şirketlerin Exynos çipini kullandığını görmek yaygın değildir, ancak Vivo ve Samsung ortaklığı sorunsuz gidiyor gibi görünüyor.

vivo x60 e x60 Pro devem chegar com Origin OS e preço para brigar com OPPO Reno 5 Pro - TudoCelular.com

Cihazların 29 Aralık’ta piyasaya çıkacağını düşünürsek, 2020’de çıkan son akıllı telefon serisi olabilir. Başka bir şirket 30 veya 30 Aralık’ta sürpriz bir duyuru ile gelmedikçe, festival sezonları göz önüne alındığında pek olası değil. Vivo X50 serisinde olduğu gibi, üç akıllı telefonun ortaya çıkmasını bekliyoruz. FHD + çözünürlüğe sahip 120Hz yenileme hızı paneli ve delikli selfie ile birlikte gönderilecekler. Önümüzdeki günlerde teknik özellikleri hakkında daha fazla ayrıntı görmeyi umuyoruz.

X60 serisinin aynı zamanda Vivo’nun Android 11 tabanlı yepyeni yazılım dış görünümü olan OriginOS’un büyük gelişini de işaretleyeceğini belirtmek gerekir.

.

ExynosExynos 1080 SoCvivoVivo akıllı telefonlarVivo X60Vivo X60 LiteVivo X60 özellikleriVIVO X60 Pro +Vivo X60 Pro özellikleriVivo X60 serisi