Vivo X60, iPhone 12 mini’yi yenecek ve en ince 5G telefon olacak

Vivo X60, iPhone 12 mini’yi yenecek ve en ince 5G telefon olacak, Mobil Destek

Vivo, Vivo X60 serisinin ultra kararlı mikro panel, Zeiss optik lens ve bir Exynos 1080 SoC’ye sahip olacağını resmi olarak duyurdu. Ancak, bu akıllı telefonla ilgili daha fazla bilgi var. @DigitalChatStation’a göre Vivo X60 yaklaşık 7,3 mm kalınlığında. Bu, bu cihazı dünyanın en ince 5G akıllı telefonu yapacak. Yaklaşık 7,4 mm inceliğindeki iPhone 12 mini’yi yenecek. Gerçekten ince cihazlar gördüğümüzde, genellikle pil kapasitesi ile ilgileniyoruz. En son sızıntı, Vivo X6o’nun 4300mAh’lik iyi bir batarya ile geldiğini gösteriyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Vivo X60, iPhone 12 mini’yi yenecek ve en ince 5G telefon olacak, Mobil Destek

Bu doğruysa, bu akıllı telefon pek çok şey başaracaktır. İnce, hafif ve iyi pil ömrü ve iyi performansa sahip olacaktır. Şu an itibariyle fiyat konusunda bir fikrimiz yok. Yine de bu telefonun ucuz olmasını beklemiyoruz. Şu ana kadar bildiğimiz kadarıyla Vivo X60 serisi 28 Aralık’ta gelecek. Exynos 1080 işlemcisini kullanan dünya çapında ilk akıllı telefon olacak. Bu cihaz aynı zamanda Samsung’un 120 Hz yenileme hızı ekranıyla birlikte gelir.

Vivo X60 serisi ayrıca delikli bir ekrana sahip en son OriginOS kullanıcı arayüzünde çalışacak. Delme deliği, bu aygıtın üst ortasındadır. Sızıntılara göre bu telefon kavisli kenarlar kullanıyor. ek olarak Vivo X60 serisine yepyeni OriginOS UI da yüklenmiştir. Önceki haberlere göre, işletim sistemi bir taklit tasarımını benimsedi ve tarzını büyük ölçüde değiştirdi.

Vivo X60 Pro + ‘nın Snapdragon 888 yongası ile donatıldığını belirtmekte fayda var. Bu serinin VivoX60, VivoX60 Pro ve VivoX60 Pro + olmak üzere üç modeli olacak. Samsung’un yeni nesil Exynos 1080 SoC’si 5nm sürecini benimser. 2.8 GHz’e kadar bir ARM Cortex-A78 süper çekirdek, üç adet yüksek performanslı 2.6GHz Cortex-A78 büyük çekirdek ve dört verimli 2.0GHz Cortex-A55 küçük çekirdek ile birlikte gelir. GPU açısından, 10 çekirdekli Mali-G78 GPU kullanıyor.

Raporlara göre Vivo X60 Pro + koşu puanı, Snapdragon 888 cihazları arasında en yüksek olanı. Bununla birlikte, bu puanlar mühendislik modellerinden alınmıştır ve son sürümde önemli ölçüde değişebilir. Geekbench 5’te tek çekirdekli için 1135 puan ve çok çekirdekli için 3681 puan alıyor.

Bu cihazın resmi lansmanı yaklaştıkça, bu yeni Vivo serisiyle ilgili daha fazla sızıntı bekliyoruz. Bizi takip edin ve sizi en son bilgilerden haberdar edelim.

.

vivoVivo X60Vivo X60 boyutuVivo X60 inceliğiVIVO X60 Pro +Vivo X60 serisi