Vivo, OriginOS’nin yakında geleceğini duyurdu: cilalanması bir yıl sürdü


Vivo bugün, OriginOS’un yakında geleceğini gösteren resmi bir teaser yayınladı. Vivo ayrıca, OriginOS’un bazı tasarım öğelerini gösteren bazı resimler yayınladı. Çinli üreticiye göre, bu sistemi tamamen cilalamak bir yıl sürdü. Bu yeni Vivo sistemi yeni bir stile sahip ve büyük değişikliklere uğradı. ek olarak yeni sistem ayrıca Android ve Origin masaüstü bilgisayarları sağlar. Bu masaüstü bilgisayarlar ile birlikte gelir farklı tasarım stilleri ve kullanıcılar ikisi arasında serbestçe geçiş yapabilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


OriginOS

Daha önce iQOO ürün yöneticisi @ 戈 蓝 V, bu sefer yeni Vivo sisteminin bir Apple tasarımcısı tarafından yönetildiğini ve çok şeyin değiştiğini de açıkladı.

Vivo daha önce Vivo 2020 geliştirici konferansını 19 Kasım’da Shenzhen’de resmi olarak düzenleyeceğini duyurdu. Bu konferansta yeni işletim sistemi, uygulamalar, oyunlar, iş birliği, teknoloji, loT ve diğer yönleri keşfedecek. Bu konferansın teması “Özgün Her Şey”. Vivo, daha fazla geliştiriciyi birbirine bağlamak için sağlıklı bir açık hizmet ekosistemi oluşturmaya çalışıyor ve karşılıklı fayda ve ortak yaşam temelinde birlikte mükemmel bir platform oluşturmaya çalışıyor.

OriginOS’un birebir çevirisi “orijinal işletim sistemi” anlamına gelir. Şirket bize bu sistemin orijinal olduğunu ve çalışmalarını sıfırdan içerdiğini anlatmaya çalışıyor. Ayrıca yeni nesil Vivo UI’nin oldukça farklı olduğu konusunda kullanıcıları bilgilendiriyor.

Geçen yılın aynı döneminde, Vivo’nun Funtouch OS proje yöneticisi @JoviOS_ 小 诸葛 Weibo’da JoviOS cep telefonu sisteminin yeni bir sürümünü duyurdu. O zamanlar JoviOS’un Vivo’nun yeni sistemi olduğuna dair yaygın spekülasyonlar vardı. Ancak o zamandan beri bu sistemle ilgili bir haber yok.

Vivo’nun 6G Ar-Ge’si yolda

Vivo, geçtiğimiz günlerde 6G geliştirmeye odaklanan “harici iletişim” toplantısını gerçekleştirdi. Vivo İletişim Araştırma Enstitüsü dekanı Qin Fei, Vivo’nun şu anda 6G araştırmasına başladığını söyledi. Şirket şu anda bazı senaryolar ve anahtar teknolojileri araştırıyor. Qin Fei’nin görüşüne göre, cep telefonları, AR / VR gözlükleri ve robotlar 6G çağında dijital bir yaşam inşa etmek için önemli ürünlerdir.

5G ile 6G arasındaki farktan bahsederken Qin Fei, 4G ve 5G’nin dijital bir bağlantısı olduğunu söylüyor. Ancak 6G, iletişim, bilgi işlem ve depolama gibi entegre hizmetler sağlamak için ikisini güçlendirecek ve akıllı geliştirmeyi birleştirecek. Ayrıca 6G’nin 5G + AI teknolojisine eşit olamayacağını vurguladı. Bu aşamada, bu iki teknoloji birbirinden bağımsızdır ve gelecekte entegre gelişime doğru ilerleyecektir.

.

OriginOSOriginOS'u duyurduvivoVivo OriginOS lansman tarihiVivo OriginOS özellikleriVivo OriginOS tarzıVivo OriginOS tasarımı