Vivo OriginOS büyük değişikliklere uğradı – daha fazla eklemeye bakın


Çinli üretici Vivo, geçtiğimiz günlerde yeni Android cildi OriginOS’u yakında piyasaya süreceğini duyurdu. Şirket, bu yeni Android arayüzünün tamamen geliştirilmesinin yaklaşık bir yıl sürdüğünü iddia ediyor. Bu yeni Vivo sistemi yeni bir stile sahip ve büyük değişikliklere uğradı. Zaten bildiğimizden yeni sistem Android ve Origin masaüstü bilgisayarları sağlar. Bu masaüstü bilgisayarlar ile birlikte gelir farklı tasarım stilleri ve kullanıcılar ikisi arasında serbestçe geçiş yapabilir. Buna ek olarak, @DigitalChatStation bu sistem hakkında daha fazla bilgi sızdırdı


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Origin OS

Ona göre Vivo’dan OriginOS ayrıca aşağıdaki değişiklikleri de ekleyecek

  • Yeni kullanıcı arayüzü yeniden çizimi
  • Zengin ve daha iyi geçiş animasyonları
  • Global uygulamada küçük pencereler
  • Yeni navigasyon ve kontrol şeması vb.

Vivo, geçtiğimiz günlerde Origin OS’nin yakında geleceğini gösteren resmi bir teaser yayınladı. Vivo ayrıca, OriginOS’un bazı tasarım öğelerini gösteren bazı resimler yayınladı.

OriginOS

Daha önce iQOO ürün yöneticisi @ 戈 蓝 V, bu sefer yeni Vivo sisteminin bir Apple tasarımcısı tarafından yönetildiğini ve çok şeyin değiştiğini de açıkladı.

Vivo daha önce Vivo 2020 geliştirici konferansını 19 Kasım’da Shenzhen’de resmi olarak düzenleyeceğini duyurdu. Bu konferansta yeni işletim sistemi, uygulamalar, oyunlar, iş birliği, teknoloji, loT ve diğer yönleri keşfedecek. Bu konferansın teması “Orijinal Her Şey”. Vivo, daha fazla geliştiriciyi birbirine bağlamak için sağlıklı bir açık hizmet ekosistemi oluşturmaya çalışıyor ve karşılıklı fayda ve ortak yaşam temelinde birlikte mükemmel bir platform oluşturmaya çalışıyor.

OriginOS’un birebir çevirisi “orijinal işletim sistemi” anlamına gelir. Şirket bize bu sistemin orijinal olduğunu ve çalışmalarını sıfırdan içerdiğini anlatmaya çalışıyor. Ayrıca yeni nesil Vivo UI’nin oldukça farklı olduğu konusunda kullanıcıları bilgilendiriyor.

Geçen yılın aynı döneminde, Vivo’nun Funtouch OS proje yöneticisi @JoviOS_ 小 诸葛 Weibo’da JoviOS cep telefonu sisteminin yeni bir sürümünü duyurdu. O zamanlar JoviOS’un Vivo’nun yeni sistemi olduğuna dair yaygın spekülasyonlar vardı. Ancak o zamandan beri bu sistemle ilgili bir haber yok.

Vivo’nun 6G Ar-Ge’si yolda

Vivo, geçtiğimiz günlerde 6G geliştirmeye odaklanan “harici iletişim” toplantısını gerçekleştirdi. Vivo İletişim Araştırma Enstitüsü dekanı Qin Fei, Vivo’nun şu anda 6G araştırmasına başladığını söyledi. Şirket şu anda bazı senaryolar ve anahtar teknolojileri araştırıyor. Qin Fei’nin görüşüne göre, cep telefonları, AR / VR gözlükleri ve robotlar 6G çağında dijital bir yaşam inşa etmek için önemli ürünlerdir.

5G ile 6G arasındaki farktan bahsederken Qin Fei, 4G ve 5G’nin dijital bir bağlantısı olduğunu söylüyor. Ancak 6G, iletişim, bilgi işlem ve depolama gibi entegre hizmetler sağlamak için bu ikisini güçlendirecek ve akıllı geliştirmeyi birleştirecek. Ayrıca 6G’nin 5G + AI teknolojisine eşit olamayacağını vurguladı. Bu aşamada, bu iki teknoloji birbirinden bağımsızdır ve gelecekte entegre gelişime doğru ilerleyecektir.

.

Origin OSOrigin OS özelliklerivivoVivo Origin İşletim SistemiVivo Origin OS özellikleriVivo Origin OS tasarımıVivo OriginOS