Vivo, Origin OS’yi yeni Android görünümü olarak resmen onayladı


Geçmişte, Çinli OEM’ler telefonlarını güncellenmiş yazılımla tutma konusunda hiçbir zaman iyi bir iş çıkaramadı. Bu şirketler küresel sahnede önem kazanmaya başlayınca bu değişmeye başladı. Günümüzde çoğu Çinli şirket Android güncellemelerine öncelik veriyor veya en azından müşterileri için net bilgiler sağlıyor. Kardeş şirketleri Oppo ve Realme dışında, Vivo’nun FunTouch İşletim Sistemi biraz cansız ve daha az popüler. Şirket ayrıca geçmişte güncelleme eksikliği nedeniyle rahatsız olmuştu. Şimdi, şirket bunu Origin OS adlı yepyeni bir Android kaplamasıyla değiştirmek istiyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Funtouch OS’nin Origin OS olarak yeniden markalaşmasıyla ilgili ilk raporlar bu haftanın başlarında yayınlandı. Proje, FuntouchOS üzerinde tam bir revizyondur ve şirket için yeni bir sistem kimliğinin gelişini işaret edecektir. Şimdi Vivo, Origin OS’nin gerçekten gerçek olduğunu ve tüm uygun akıllı telefonlar için yakında geleceğini resmen onayladı. Vivo’nun akıllı telefonları son zamanlarda, özellikle Hindistan’da iyi başarılar elde ederken, değişim mükemmel bir zamanda gerçekleşti.

Origin OS, şirketin Android 11’e geçişini başlatacak

Raporlara göre, yeni işletim sistemi 19 Kasım’da duyurulacak. Vivo, geliştirici konferansını o zaman gerçekleştirecek. Orada, şirketin yeni yazılım şubesiyle ilgili tüm ayrıntıları öğreneceğiz. Ayrıca şirket Vivo X60’ı tanıtma fırsatını da yakalayabilir. Yeni telefon, güçlü kamera merkezli Vivo X50’de başarılı olacak ve aynı zamanda yeni Origin OS’ye sahip ilk akıllı telefon olarak da gelebilir. Bu noktada yeni yazılım sadece Android 11 tabanlı olabilir. İkinci seçenek için nefesimizi tutuyoruz. Vivo’nun 19 Kasım konferansı, yeni cihaz ve yazılımın yanı sıra uygulamalar, oyunlar, ticari işbirliği, diğer teknoloji segmentleri, IoT ürünleri ve diğer konulara odaklanacak.

Çinli sızıntı yapan Digital Chat Station’a göre, Origin OS “Orijinal İşletim Sistemi” anlamına geliyor. Mevcut Funtouch işletim sistemine göre önemli iyileştirmeler getireceğini belirtiyor. Sızıntı yapan kişi, yeni yazılımın piyasadaki en iyi Android UI özelleştirmelerinden biri olacağını da iddia ediyor. Bunlar kesinlikle cesur iddialar. Maalesef, Origin OS görünümü ve bir dizi özellik hakkında bize bir ipucu verecek çok fazla ayrıntıya sahip değiliz.

Yeni işletim sisteminin aynı zamanda şirketin el cihazları için sürekli güncellemeler sağlamasına yardımcı olacağını umuyoruz. Sonuçta Vivo, özellikle birinci sınıf ürün yelpazesinin dışındaki cihazlar için sürekli yazılım güncellemelerinin en iyi örneği değildir.

.

FuntouchOS 10Origin OSOriginOSvivoVivo Delevoper KonferansıVivo FuntouchOSVivo Origin İşletim SistemiVivo X60Vivo X60 serisi