Vernee Active İnceleme: En İyi Görünümlü Sağlam Telefon


Başka bir sağlam telefonu incelemem gerektiği ilk söylendiğinde, bu konuda çok heyecanlı değildim. Ancak, sürpriz bir şekilde, geçtiğimiz haftalarda Vernee Active’i kullanmaktan hoşlandığımı itiraf etmeliyim, bazı kusurları da olsa, ileriye dönük günlük sürücüm olsam sorun olmaz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Tuğla gibi görünmeyen sağlam bir telefon arıyorsanız, Vernee Active hakkındaki tam incelememizi okumaya devam edin!

Vernee Aktif Teknik Özellikler

İşlemci Mediatek Helio P25 @ 2.39Ghz
Görüntüle 5.5 inç Full HD JDI Incell
RAM / Depolama 6 GB / 128 GB
Kameralar 16 MP arka, 8 MP ön
İşletim sistemi Android 7.0 VOS
Batarya 4200 mAh
Diğer özellikler NFC, Yerçekimi Sensörü, USB Tip C
Boyutlar 156,7x80x112 mm, 189 g

Vernee Aktif Tasarım ve Yapı Kalitesi

Vernee Aktif İnceleme

Sağlam bir telefonda muhtemelen en önemli faktör olan yapı kalitesi ve tasarımı hakkında konuşarak incelemeye başlayalım. İnceleme girişini okuyarak tahmin edebileceğiniz gibi, Vernee Active piyasadaki diğer dayanıklı telefonlara benzemiyor ve bu iyi bir şey.

Akıllı telefon, şu anda piyasadaki benzer cihazlarla karşılaştırıldığında gerçekten çok ince. Elbette, ortalama bir akıllı telefon kadar ince olmayacak, ancak zaten zor olan Active’de ihtiyacınız olmasa da, düşmelerden ve başka şeylerden zarar görmesini önlemek için genellikle üzerlerine harici bir kasa koyduğunuzu dikkate alırsanız, o zaman çok uzak değiliz.

Vernee Aktif

İnce gövdesinin yanı sıra akıllı telefon, daha kaliteli bir görünüm sağlayan kavisli ön camı ile çok şık bir tasarıma sahiptir – en azından ekran kapalıyken, sağ tarafta ses ayarlayıcıları ve güç düğmesini buluyoruz. Sol tarafta SIM / microSD yuvaları ve bunların altında ek bir akıllı anahtar var. Akıllı tuş – basıldığında – dönüşü devre dışı bırakmak / etkinleştirmek, verileri kapatmak / açmak ve daha fazlası için bazı kısayolların bulunduğu bir tekerlek açacaktır.

Vernee Aktif

Vernee Active, IP68 su ve toza karşı dayanıklıdır ve bu, sahip olmak için harika bir özelliktir – bu durumda – bunu yapmak için lastik tapalara ihtiyaç duyar. Bu yüzden altta USB Type-C bağlantı noktası için bir tane ve 3,5 mm ses girişi için üstte bir tane var.

Vernee Aktif

Yapı kalitesi söz konusu olduğunda, Active elde gerçekten sağlam hissediyor, sıkıldığında ve sallandığında herhangi bir ses çıkarmıyor. Yüksek değerli üretim kalitesi için Vernee’ye şeref. Ek olarak, akıllı telefon, çoğu düşüş senaryosunda ekranı tamamen korumak için çerçevenin etrafında plastik bir çerçeve ile birlikte gelir.

En İyi Yapı Kalitesi

Vernee Aktif Donanım ve Performans

Vernee Aktif

Vernee Active, sağlam bir telefon için oldukça yüksek kaliteli bir donanıma sahiptir. El cihazı, gerçekten de, onunla birlikte aldığınız devasa 6GB RAM nedeniyle, kıyaslamalarda bazı etkileyici sayıları kırabilen bir Mediatek Helio P25 okta çekirdekli CPU ile birlikte geliyor. Bu arada dahili depolama alanı da microSD kart yuvası ile genişletilebilen devasa bir 128GB’tır.

Diğer özellikler arasında keskin ve nispeten parlak bir 5.5 inç Full HD ekran, büyük bir 4200mAh kapasiteli pil, NFC ve 6 ağ altında toplam 28 bant desteği yer alıyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, Vernee Active, en azından kıyaslamalarda oldukça başarılıdır. Aşağıda Antutu ve GeekBench puanlarını bulacaksınız.

İşlerin bağlantı tarafında, Active – çeşitli 4G bantlarını desteklerken – resepsiyonu için beni etkilemedi, çoğunlukla burada 4G LTE’den bahsediyor. Akıllı telefon, diğer akıllı telefonların gayet iyi çalıştığı kafelerde 4G sinyalini kaybediyordu, açıkta bazı alanlarda yavaşlamasıyla daha iyi değildi. Bu arada GPS sinyali çok etkilendi ve bazen beni haritanın etrafına ışınlar, diğer zamanlarda mükemmel çalışırdı.

Son olarak, telefonun altına yerleştirilen yerleşik hoparlör, kalitesi çok yüksek olmasa da ve taban neredeyse yok olmasına rağmen iyidir, ancak IP68 dereceli bir telefondan beklenen şey budur.

Vernee Aktif Yazılım ve Pil

Vernee Aktif

Vernee Active’in kullanıcı deneyimi, 6GB RAM’li bir Mediatek P25’ten beklediğim kadar olumlu olmasa da oldukça iyi. Şimdi, akıllı telefonun hiçbir şekilde yavaş olduğunu söylemiyorum, ancak biraz daha hızlı olmasını ve büyük miktarda RAM nedeniyle yükleme sürelerinden kaçınmak için arka planda daha fazla uygulamanın çalışmasını sürdürmesini umuyordum.

Pil ömrüne gerçekten değer veriyorsanız, Vernee Active oldukça iyi bir özerkliğe sahiptir. Tek bir şarjla kolayca iki günlük kullanım süresi elde edebilirsiniz, telefon asla aşırı ısınmaz ve 9V2A’da hızlı şarj mevcuttur. Buna ek olarak, ekranı siyah beyaza çeviren ve arka planda çalışan gereksiz uygulamaları öldüren bir Ultra Güç Tasarruf Modu da elde edersiniz. Akıllı telefon, stok Android’e çok benzeyen Android 7.1 tabanlı ev yapımı VOS işletim sistemini çalıştırıyor.

Vernee Aktif Kamera

Vernee Active, arka tarafında, istediği zaman bazı yüksek kaliteli görüntüler çekebilen, yüksek çözünürlüklü 16MP bir atıcı ile birlikte gelir. İroni bir yana, birçok Mediatek cihazında olduğu gibi, kamera aygıt yazılımı bir hit ve özlüyor, Active de farklı değil. HDR modunda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz, ancak aşırı net görünebilirler, odak çok tutarlı değildir ve dinamik aralık zayıftır.

Kamera yazılımı da oldukça basit ve ayarları değiştirmenin Normalden Panorama fotoğraflara ve Fotoğraftan Video moduna geçmekten başka bir yolunu bulamadım.

Vernee Aktif

Aşağıda, kendiniz karar verebilmeniz için bazı fotoğraf örnekleri bulacaksınız.

Vernee Aktif Karar

Vernee Aktif İnceleme

Sonuç olarak: Vernee Active muhtemelen şu anda piyasada bulunan en sağlam telefonlardan biridir ve şu anda iki farklı koşulda bir tane alabilirsiniz: 1. Gerçekten sağlam bir telefona ihtiyacınız var; 2. Bir kişi için neredeyse 300 $ harcamaya hazırsınız. Bunu neden söylüyorum? Akıllı telefon kendi kategorisinde harika, IP68 su geçirmez ve toz geçirmez, ince, sağlam yapılı ve Mediatek ile çalışan bir telefon için bazı olağanüstü donanımlar barındırıyor. Kusurları, bir MTK SoC cihazının yüksek fiyatıdır ve inceleme boyunca anlattığımız bazı yazılımlarda eksiklikler vardır, bunların hiçbiri telefonu “kötü” yapmaz ve gelecekteki güncellemelerde iyileştirilebilir.

En İyi Görünümlü Sağlam telefon

Vernee Active’i Gearbest’ten 299.99 $ karşılığında satın alabilirsiniz.

Vernee Aktif Fotoğraf Galerisi

.

6 gb ramgözden geçirmekMediatekMediatek P25verneeVernee Aktifvernee aktif incelemesiyorumlar