Uluslararası Mi 9 SE ve Mi 9 Lite, MIUI 12 kararlı güncellemesini aldı


Xiaomi, Nisan ayı sonunda yepyeni yazılım dış görünümü MIUI 12’yi duyurdu. Bu, birkaç yıl içinde gördüğümüz en eski MIUI sürümü. Şirket, büyük tanıtımından bu yana, tüm cihazlarının 2020’nin sonuna kadar son teknoloji yazılımlarla çalışacağından emin olma yolunda ilerliyor. En yeni cihazlar için güncellemeyi kullanıma sunduktan sonra, şirket şimdi bunu sağlıyor. eski akıllı telefonlar da yakında alabilecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Çin’de, şirket şu anda bazı 2018 akıllı telefonlar için MIUI 12’yi piyasaya sürüyor. Oysa uluslararası pazarlar 2019 cihazlarında MIUI 12 alıyor. Son zamanlarda, şirket Redmi Note 8 Pro için istikrarlı bir MIUI 12 yapısı çıkardı. Şimdi, Mi 9 SE ve Mi 9 Lite’ın aynı tedaviyi görme zamanı geldi.

İlginçtir ki, orijinal Xiaomi Mi 9 ve Mi 9 Pro, Çin’de Haziran ayında MIUI 12 kararlı güncellemesini alan ilk akıllı telefonlar oldu. Temmuz ayında şirket, Çinli Mi 9 SE için yazılım güncellemesini duyurdu. Şimdi, ikinci cihazın global, diğer adıyla Avrupa ve Rus varyantları, MIUI 12 şubesinin kararlı güncellemesini alıyor. İlginçtir ki, mükemmel orta sınıf telefon Mi 9 Lite aynı muameleyi görüyor.

Her iki akıllı telefon da orijinal olarak tüm pazarlarda Android Pie ile piyasaya sürüldü. Bu yılın başlarında Android 10 derlemesini aldılar ve yeni MIUI 12 açıkça en son Android sürümünü temel alıyor. Bunun, orijinal olarak 2018’in MIUI 10’uyla gelen Mi 9 SE için gelen ikinci MIUI güncellemesi olduğunu belirtmek ilginçtir. Çin’de Mi CC9 olarak satılan Mi 9 Lite, MIUI 11 ile çıkış yaptı ve ilk büyük MIUI güncellemesini alıyor. Her iki cihaz da 2021’de yeni bir MIUI güncellemesi alacaktır. Xiaomi’nin MIUI güncellemesini birkaç yıldır sakladığı bilinmektedir. Bu nedenle, Android 11’in kesinlikle bu cihazlar için geleceğini onaylayamayız.

Xiaomi Mi 9 SE güncellemesi

  • Küresel: V12.0.1.0.QFBMIXM
  • EEA: V12.0.1.0.QFBEUXM
  • Rusya: V12.0.1.0.QFBRUXM

Xiaomi Mi 9 Lite güncellemesi

  • Küresel: V12.0.2.0.QFCMIXM
  • EEA: V12.0.2.0.QFCEUXM
  • Rusya: V12.0.2.0.QFCRUXM

Güncellemeler aşamalı bir şekilde yayılmaktadır. Bu nedenle, tüm uygun birimlere ulaşmak birkaç gün sürebilir. MIUI 12 güncellemesi, yeni Süper Duvar Kağıtları, Yeni Kontrol Paneli ve Gizlilik ve Güvenlik için yenilenmiş kontrollerin yanı sıra diğer ilginç özellikler gibi bir dizi yeni ürün sunuyor.

.

Android 10Mi 9 LiteMi 9 SEMi 9 serisiMIUI 12MIUI 12 güncellemesixiaomiXiaomi Mi 9 LiteXiaomi Mi 9 SEXiaomi Mi 9 serisiXiaomi MIUI 12 güncellemesi