Twitter, önümüzdeki yılın başlarında genel doğrulama programını geri getirecek


Twitter, diğer sosyal medya platformları gibi, hesap sahibinin kimliğini doğrulamak için kullandığı “doğrulanmış” rozetleri sunar. Daha önce, mikroblog ve sosyal medya sitesi, kullanıcıların rozet için başvurabilecekleri genel sertifika programına sahipti. Gerekli kriterleri karşılarlarsa, Twitter onlara mavi bir tik işareti verirdi. Kasım 2017’de Twitter bilinmeyen nedenlerle programı duraklattı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Twitter, önümüzdeki yıl herkese açık doğrulama programını getiriyor!

Eh, şirket şimdi halka açık doğrulama programını geri getiriyor ve aynı şey 2021’in başlarında olacak. Bu sefer Twitter tüm programı yeniledi ve aynı şeyi duyurdu resmi blogu. Gönderiye göre, doğrulama için uygun olacak altı farklı hesap türü olacak. Bu hesapların türlerini aşağıda bulabilirsiniz.

  • Devlet
  • Şirketler, Markalar ve Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar
  • Haberler
  • Eğlence
  • Spor Dalları
  • Aktivistler, Organizatörler ve Diğer Etkili Kişiler

Şirket programı geri getirmeden önce, kullanıcılardan yeni taslak politika hakkında geri bildirim istiyor. Geri bildirim programı zaten yayındadır ve 8 Aralık’a kadar aynı kalacaktır. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler olumlu yönde kalırsa, politika 17 Aralık’ta kesinleşecektir. Bu yapıldıktan sonra, kamu doğrulama programı resmiyet kazanacaktır. gelecek yıl. Program için belirli bir başlangıç ​​tarihinin olmadığını belirtmekte fayda var. İlgileniyorsanız, yaklaşık 5 ila 7 dakikalık kısa bir ankete katılmak için bu bağlantıya gidin.

Yenilenen programı getirmenin yanı sıra, Twitter, etkin olmayan veya eksik bir profile sahip doğrulanmış hesapları da kaldıracaktır. Ayrıca, şirketin kurallarını tekrar tekrar ihlal ederseniz, artık hesabınızda doğrulanmış rozeti de göremezsiniz. Mavi rozetlerin yanı sıra Twitter, Twitter’daki hesapları ayırt etmeye yardımcı olacak daha fazla özellik eklemeyi planlıyor. Rozeti istiyorsanız, elbette daha sonra şirket tarafından duyurulacak olan belirli kriterleri karşılamanız gerekecektir.

Böyle bir şeyi ilk kez duymuyoruz. Haziran ayında bir Twitter kullanıcısı Jane Manchun Wong, uygulamadaki özelliğin izlerini bulmayı başardı. Doğrulama istemek için bir uygulama içi sistem keşfetti.

.

doğrulanmış rozet twitterTwitterTwitter doğrulanmış rozetiTwitter genel doğrulama programıTwitter rozeti