Twitter, kullanıcıların doğrudan Snapchat ve Instagram’da tweet paylaşmasına izin verecek


Raporlara göre, en popüler tweetler diğer platformlarda viral olma eğilimindedir. Bu duruma uyum sağlamak için Twitter, çeşitli yeni paylaşım araçlarını tamamen benimsiyor. Bu araçlar izin verecek kullanıcılar doğrudan Snapchat ve Instagram’da tweet paylaşabilir. Bu değişiklik şu anda Snapchat tarafından kullanılabilir. Bundan sonra, Twitter’ın paylaşım menüsü, doğrudan Snap Camera’ya tweet gönderme seçeneği içerecektir. Şirket, önümüzdeki günlerde Instagram Hikayeleri için de benzer özellikleri test edecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Twitter

Bir tweet harici bir uygulamayla paylaşıldığında, statik ekran görüntüsü yerine Twitter uygulaması ve web sitesine benzer bir etki gösterecek. Snapchat’ta, tweet’e orijinal tweet’e bir bağlantı da eşlik edecek. Twitter, Instagram’a iletilen tweetlerin de benzer bağlantılara sahip olabileceğini söyledi. Görünüşe göre Twitter paylaşım menüsünü kullanmak, sadece ekran görüntüsü göndermekten çok da farklı değil. Ancak bu özellik, kullanıcıları birkaç adımda kurtaracaktır. Twitter için, şirketin popüler içeriğe daha fazla etiket koymasına da yardımcı olabilir.

Instagram gibi platformlarda influencer hesapları üzerinden yayılan ilginç tweetlerin orijinal içeriğe herhangi bir bağlantısı yoktur. Bu, içeriğin güvenilirliğini kaybetmesine neden olur. Ancak yeni paylaşım yöntemi ile Twitter, en azından içerik diğer platformlarda viral hale geldiğinde içeriğin iyi görüntülenmesini sağlayabilir.

Twitter, önümüzdeki yılın başlarında genel doğrulama programını geri getirecek

Twitter, tıpkı diğer sosyal medya platformları gibi, hesap sahibinin kimliğini doğrulamak için kullandığı “doğrulanmış” rozetler sunar. Daha önce, mikroblog ve sosyal medya sitesi, kullanıcıların rozet için başvurabilecekleri genel sertifika programına sahipti. Gerekli kriterleri karşılarlarsa, Twitter onlara mavi bir tik işareti verirdi. Kasım 2017’de Twitter, bazı bilinmeyen nedenlerle programı duraklattı.

Eh, şirket şimdi halka açık doğrulama programını geri getiriyor ve aynı şey 2021’in başlarında olacak. Bu sefer Twitter tüm programı yeniledi ve aynı şeyi açıkladı resmi blogu. Gönderiye göre, doğrulama için uygun olacak altı farklı hesap türü olacak. Bu hesapların türlerini aşağıda bulabilirsiniz.

  • Devlet
  • Şirketler, Markalar ve Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar
  • Haberler
  • Eğlence
  • Spor Dalları
  • Aktivistler, Organizatörler ve Diğer Etkili Kişiler

.

instagrampaylaşılan tweetSnapchattweet paylaşımıTwitter