Tüm Büyük Android SoC Üreticileri 1 + 3 + 4 Mimari Tasarım Kullanacak


Bugün, en popüler Weibo blog yazarlarından biri, önümüzdeki yıl Qualcomm Snapdragon, HiSilicon Kirin, Samsung Exynos ve MediaTek Dimensity ana yongaları ve orta sınıf yongaların hepsinin 1 + 3 + 4 mimari tasarımı benimseyeceğini söyledi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Ayrıca Okuyun: Snapdragon 875, Kirin 9000 ve Exynos 2100 Koşu Noktaları Çevrimiçi Görünüyor

Qualcomm Snapdragon Serisi

Qualcomm’a gelince, çok sayıda rapor var. Yaklaşan amiral gemisi çipinin “1 + 3 + 4” sekiz çekirdekli tasarımını kullanacağını iddia ettiler. Spesifik olarak, bir 2.84GHz ultra-büyük çekirdekli Cortex X1, üç 2.42GHz A78 çekirdeği ve dört 1.8GHz A55s çekirdeğe sahip olacak. Daha önce sızdırılan koşu puanı testinden Snapdragon 875, Android SoC’nin ilk kademesinin performansını korumaya devam edecek. Snapdragon 885’e gelince, hangi özelliklerle geleceği konusunda hiçbir fikrimiz yok. Büyük olasılıkla, blog yazarı Snapdragon 875’ten bahsediyor. Çipin resmi olarak 1 Aralık’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Aslanağzı 875

Huawei HiSilicon Kirin Serisi

HiSilicon’a gelince, gelecekteki zamanlama ve adlandırma bilgileri konusunda net olmasa da, HiSilicon’ın Kirin 10000 gibi yeni Kirin yongalarını yinelemeli olarak piyasaya sürmeye devam etmesi çok muhtemeldir. Bitmiş ürünlerin üretimi dikkate alınmaz ve mimari tasarım ayrıca birinci kademe seviyesine ait olmalıdır.

Samsung Exynos Serisi

Samsung tarafında, Exynos 2100’ün performansı, çipin aynı dönemde diğer ürünlere kaybetmesi gerekmediğini gösteriyor. Önceki haberlerin çoğu, bu neslin ARM Cortex-X1 çekirdeğini benimseyen tek ürünü olarak Snapdragon 875’e doğru önyargılı olsa da, daha sonra güvenilir kaynaklar Exynos 2100’ün ARM Cortex-X1 mimarisini de kullanacağını söyledi. Ek olarak, E2100 ayrıca bir ARM Mali-G78 GPU’yu 14 grafik çekirdeği ile entegre edecek. Bu yüzden performans dört gözle beklemeye değer.

MediaTek Dimensity Serisi

Son olarak MediaTek’e gelince, Dimensity 1000 serisinin devamı hakkında hala bir haber yok. Ancak, nasıl değiştirilirse değiştirilsin, Dimensity 1000 serisinin performansı ve temel bandı şu anda hala en üst düzeydedir. Bu nedenle, MediaTek adım adım yinelemeli olarak güncellendiği sürece, gelecek amiral gemisi yongalarının performansı da en üst seviyeye ait olacak.

2021’de 1 + 3 + 4 Mimarlık Hakim Olacak

Kısaca, mobil platform pazarında dört büyük oyuncu var. Ve hepsi en yeni teknolojileri benimseyecek ve birbirleriyle zorlu bir rekabet yaratacak. Bu anlamda, mobil SoC pazar segmentasyonu daha da değişecek.

.

1 + 3 + 4 mimariHiSilicon KirinMediaTek BoyutQualcomm SnapdragonSamsung Exynos