Tribit XSound Go incelemesi: harika bir sese sahip küçük parça


Son aylarda Tribit şirketini, oldukça iyi yüksek kaliteli ses cihazlarının yaratıcıları olarak ve Xfree ve X1 kulaklıkları çok olumlu eleştiriler toplarken kesinlikle fark etmişsinizdir. Ve onlar kesinlikle konuşmacı bölümünde acemi değiller, sonuçta 360 derecelik hoparlörleri XBoom hakkında neredeyse tam bir yıl önce çok olumlu bir inceleme yaptık. Ancak bu sefer Tribit XSound Go modeli ve klasik bir tasarımla daha küçük parçaya odaklanacağız. Ama size hemen şunu söyleyebilirim ki, bu hayal kırıklığına uğratmadı ve bütçe konuşmacıları gelince, en iyisi orada.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bu konuşmacının en büyük avantajlarından biriyle başlayalım ve bu taşınabilirliktir. Tribit XSound Go boyutları yalnızca 56x59x170 mm’dir ve 380 g ağırlıktadır, bu nedenle nereye giderseniz gidin yanınızda taşımak oldukça kolaydır. Kolaylık sağlamak için çantanıza veya başka bir şeye asmak için zaten siyah bir kordon askısı vardır, ancak gerekirse veya tasarım anlayışınızı bozacaksa kolayca çıkarılabilir.

Hoparlörün tasarımına gelince, söylenecek çok şey yok, yuvarlak arkası ve önde hoparlör ızgarası olan oldukça klasik hap şeklinde. Alt kısımda ayrıca küçük kauçuk “bacaklar” vardır, bu nedenle hoparlör bazı yüksek sesli müzikler yaparken yüzeyde tek başına hareket etmeyecektir. Ön hoparlör ızgarası Tribit logosunu taşıyor ve arkasında çift 40 mm sürücü ve bir pasif radyatör bulabiliriz. Kontroller, her biri bir dokuya sahip olan beş düğmeyle üstte doludur, böylece gerekirse bazı kör kontrollere bile gidebilirsiniz. Ve son olarak arkada, şarj mikro-USB bağlantı noktasını ve AUX 3,5 mm jakı gizleyen su geçirmez bir silikon conta bulunur. Mikro SD yuvası bulunmadığından, Bluetooth cihazınızla bağlantılı olarak kullanmakla sınırlandırılırsınız.

Su geçirmezlik hakkında konuşan Tribit XSound Go, resmi IPX7 sertifikasına gururla sahiptir, bu nedenle bazı havuz partileri ve başka şeyler için bile mükemmel bir ses ortağı olabilir. Bir süre su altında kalmak bile iyi olmalı, ama testlerimde onu suya atacak kalbe sahip değildim. Ancak, parlak renklere sahip bir duşta müzik sağlamaya tahammül etti, bu yüzden su geçirmezlik sağlamlığı için açıkça kefil olabilirim.

Ama elbette en önemli soru şudur: kulağa nasıl geliyor? Hoparlör toplam 12W güç (2x6W) sağlayabilir, bu nedenle küçük ve orta büyüklükteki odayı yeterli sesle kaplamak için yeterli olmalıdır. Daha düşük frekanslarda bile çok iyi yuvarlatılmış sesi ve özellikle vokalleri ve gitarları kontrol ederek dengeli yapısını sevdim (ki bu çok daha pahalı aralıklarda bile çok yaygın değil). Küçük hoparlörden gerçek basların gelmesini beklemeseniz bile, ses oldukça doğaldır. Gerçekten övülmesi gereken şey, çok yüksek ses seviyelerinde bile minimum distorsiyondur, kabaca maksimum ses seviyesinin% 90’ına kadar hala çok az distorsiyon olduğunu söyleyebilirim.

Kablosuz bağlantı, resmi olarak 66 fit menzile sahip Bluetooth 4.2 tarafından yönetiliyor ve testlerimde eşleştirme, düşme veya herhangi bir sorun olmadan sorunsuz ve hızlı oldu. Hoparlörün üst kısmındaki entegre mikrofon, yeterince iyi kalitede çalışıyor ve Google veya Siri gibi sesli asistanları, hatta Amazon Echo’yu bile destekliyor.

Bir başka mükemmel özellik de pil ömrü ve yapımcılar bir şarjla tüm gün müzikle övünüyorlar. Deneyimlerime göre, reklamı yapılan 24 saatlik dayanıklılık biraz fazla cömert, ancak kabaca test edilen 20 saatim bile küçük boyut ve taşınabilirlik göz önüne alındığında harika. Belki de tek küçük sorun, içindeki 4400 mAh pilin şarjının 5V / 1A’da biraz yavaş olması ve tamamlanması yaklaşık 4 saat sürmesidir.

Üstteki kiraz fiyatı ile birlikte geliyor, çünkü şu anda Amazon’da bazı şirket içi kuponlar dahil 28.99 $ ‘a bulabilirsiniz. Veya mavi versiyon için klasik siyah yerine birkaç dolar daha harcayın. İşte bu harika bir değer, çünkü paranızın karşılığını fazlasıyla almış sese ve fantastik pil ömrüne sahip su geçirmez kompakt bir hoparlör alıyorsunuz. Tribit XSound Go kesinlikle piyasadaki en iyi bütçe kablosuz hoparlörlerden biridir ve aldığınız için pişman olmayacaksınız.