TikTok, Sony Music Entertainment şarkılarının telif hakkını satın aldı


Bir Bloomberg raporuna göre, TikTok artık Beyonce ve Travis Scott dahil binlerce sanatçının şarkılarına erişebiliyor. Bu, Sony Music Entertainment ile TikTok arasındaki yeni anlaşmanın bir sonucudur. Anlaşma, dünyanın en büyük ikinci plak şirketi grubu ile popüler kısa video uygulamaları arasındaki bağı derinleştirecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


TikTok

TikTok ve Sony Music Entertainment, anlaşmanın TikTok müşterilerinin Columbia Records ve RCA (Radio American Records) dahil olmak üzere Sony Records’un şarkılarını kullanmaya devam etmesini sağladığını söyledi. Anlaşma ayrıca, uygulamanın, sanatçılarını pazarlamak ve yeni yetenekleri belirlemek için Sony’nin şirketiyle işbirliği yapmasını gerektiriyor.

İçeriden birisine göre, TikTok’un Sony’ye telif hakkı ücretleri anlaşma üzerinden önemli ölçüde arttı. Ancak iki şirket, sözleşmenin detayını vermedi.

TikTok hala ABD yasağı tehdidiyle uğraşıyor

Her iki şirket de sözleşmenin yenilenmesi için aylardır görüşüyor. Müzakere süreleri boyunca Çinli üretici, ABD hükümetinden gelen yasak tehdidiyle başa çıkmak zorunda kaldı. Hattaki 100 milyondan fazla kullanıcıyla müzakereleri yavaşlatmak zorunda kaldı. Ancak, kısa video uygulaması için biraz umut var gibi görünüyor. Cuma gününde, Pennsylvania’daki bir federal yargıç, hükümetin Amerika Birleşik Devletleri’nde TikTok’un kullanımını engellemeyi amaçladığı bir dizi kapsamlı kısıtlamayı engelledi.

TikTok, büyüleyici müzik video döngüsü oynatımı sağlayarak dünya çapında yaklaşık 700 milyon kullanıcıya sahiptir. Uygulama, plak şirketlerinin şarkılarını genç ve nüfuzlu müzik dinleyicilerinin önüne koymasını sağlıyor. Sony için TikTok, Matthew Wilder’in “Break My Stride” gibi eski şarkıların gelişimini desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda Doja Cat’in “Say So” ve 24kGoldn’un “Mood” gibi yeni şarkıların geliştirilmesini de destekliyor.

Plak şirketleri müziklerini TikTok’tan çıkarma konusunda isteksizler ve dünya çapında sanatçılar için en önemli tanıtım platformlarından biri haline geldi.

Müzik endüstrisi, yıldız yapma potansiyelini fark ettiği için Çin uygulamasını kabul etti. Sony Music’in şirketi, yeni çıkan müzik eserleri için pazarlama kampanyaları oluşturmak üzere TikTok’un etrafında dönüyor. TikTok artık YouTube, Facebook, Spotify, Apple ve Amazon ile bağlantılıdır. Müzik endüstrisindeki en önemli tanıtım platformlarından biridir.

TikTok’ta bir şarkının kullanılması ücretli platformdaki dinleyici sayısını baskılamaz. Varsa, insanların şarkı için ödeme yapması bir teşviktir.

.

SonyTikTokTikToK ve Sony anlaşması