TikTok: HD akışı 30 gün süreyle askıya alındı


Kısa mobil videoların platformu TikTok, Avrupa’da ağ altyapısını rahatlatmak için önümüzdeki 30 gün boyunca uygulamada yüksek çözünürlüklü (HD) içeriğin oynatılmasını kısıtlayacağını duyurdu. Önlem çoktan yürürlüğe girmiştir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bu nedenle, TikTok, ana rakipleri olan Facebook dahil olmak üzere, Instagram ile birlikte bu adımı zaten platformuyla yapan büyük video akışı sağlayıcılarını takip etti.

TikTok: HD akışı 30 gün süreyle askıya alındı

tiktok

Platformumuzun topluluğumuzun video içeriği oluşturabileceği, paylaşabileceği ve keyfini çıkarabileceği bir yer olmasını istesek de, kullanım düzeyinin genel ağ altyapısı ve kapasitesi üzerinde daha fazla baskı oluşturmasını istemiyoruz. Bunu göz önünde bulundurarak, Avrupa’daki kullanıcılarımızın önümüzdeki 30 gün boyunca içeriği yüksek tanımlı izleyebilmelerini engellemek için gönüllü bir karar aldık.

Kullanıcılar yine normal şekilde video oluşturabilir ve paylaşabilir ve topluluğumuz için bu kararın TikTok deneyimlerinin kalitesi üzerinde önemli bir etkisi olmayacaktır. Bu ayarlama, insanların günlük yaşamları için çok kritik olan altyapı üzerindeki baskının bir kısmını azaltmada çok küçük bir rol oynamamıza izin veriyor. Sektördeki meslektaşlarımızla uyumlu olarak, bu derhal yürürlüğe giren gönüllü bir karardır ve gelecekte ilgili kararlarla ilgili olarak ağ operatörleriyle yakın çalışmaya devam edeceğiz.

Koronavirüs krizi nedeniyle AB, geçen hafta iletim oranlarını düşürerek Avrupa ağlarının istikrarını sağlamak için çeşitli yayın sağlayıcılara başvurmuştu. YouTube, Netflix, Apple ve Disney de bu talebi takip etti.

Son haberlere göre TikTok’un Ocak ayında dünyanın en çok indirilen mobil uygulaması olarak WhatsApp’ı geride bıraktığını belirtmekte fayda var. Rakam, geçen yılın aynı dönemine göre% 46 oranında büyük bir artışı temsil ediyor. Ayrıca Aralık 2019’daki toplam indirmelere kıyasla% 27’lik bir artış gösteriyor. İstatistik, bu dönemde TikTok indirmeleri için ilk üç pazarın Hindistan, Brezilya ve ABD olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle, Çin ve diğer bölgelerdeki üçüncü taraf Android platformlarındaki indirmeleri içermediğinden rakam daha da yüksek olabilir.

.

koronavirüsTikTokTikTok HDTikTok uygulaması