TikTok, ABD’deki gençler için en sevilen ikinci sosyal uygulamadır.


Sosyal medya uygulamaları Amerikalı Gençler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Snapchat, Instagram, TikTok beğenileri ABD’de çok popüler.Konulara göre TikTok, geçtiğimiz günlerde Instagram’ı geride bırakarak Amerikalı gençler için en sevilen ikinci sosyal medya uygulaması oldu.

Piper Sandler’ın verilerine göre, Çinli kısa video uygulaması şu anda Amerikalı gençler arasında Snapchat’in ardından ikinci sırada yer alıyor. Rapor, gençlerin% 34’ünün Snapchat’i en sevdikleri sosyal uygulama olarak seçtiğini, ardından insanların% 29’unun TikTok’u seçtiğini ortaya koydu. Snapchat ve TikTok’un arkasında Facebook’un Instagram’ı var. Gençlerin sadece% 25’i bunu en sevdikleri sosyal uygulama olarak seçiyor. Piper Sandler’in 2020 İlkbahar raporunda, Çin kısa video uygulaması üçüncü sırada yer alıyor. Rapora göre gerçek kullanım farklı bir hikaye. Bu bağlamda, Instagram hala% 84 katılımla ilk sırada yer alırken, onu% 80 katılımla Snapchat ve% 69 ile TikTok izliyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Rapor, TikTok’un genç Amerikalı kullanıcılar arasında pazar payı kazanmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu kullanıcılar, sosyal uygulamaların önemli bir grubudur. Bunlar, bir sonraki anahtar reklamveren grubudur ve reklamverenler, sosyal uygulamalar için ana gelir kaynağıdır.

Facebook, TikTok’tan gelen tehdidin üstesinden gelmek için Ağustos ayında TikTok’un Reels’in taklit sürümünü yayınladı. Bu uygulama, kullanıcıların kısa video klipler oluşturmasına, dudak senkronizasyonuna, dans etmesine veya eskiz yapmasına olanak tanır. Ancak Reels, Facebook’un beklediği kadar ilgi görmüyor.

TikTok, ABD’de Oracle ile işbirliği yapıyor

TikTok, Çinli bir şirket olan ByteDance’e aittir. Geçen ay Başkan Trump, Oracle ve Wal-Mart’ın şirketin% 20’sini satın almasına izin veren bir anlaşmayı onayladı. Oracle, Çin uygulamasında Amerikalıların verilerinden sorumlu olacak.

ABD hükümeti, Amerikan kullanıcı verilerinin Çin sunucularında tutulmasından endişe duyuyor. Ancak yeni anlaşma, Amerikalı kullanıcıların verilerini Çinli şirketten tamamen alıyor. Uygulama, olağan hizmetlerini sağlar. Bununla birlikte, Amerikalı kullanıcılar için her şey veri Oracle’dan geçer. Bu şekilde, TikTok Amerikan kullanıcı verilerine doğrudan erişemez ve işini ABD’de sürdürür.

Çince kısa video uygulamasının, bu çözümü bulmadan önce bir yasağın eşiğinde olduğunu hatırlayın. Birkaç hafta boyunca Microsoft ve Oracle ile görüşmelerde bulundu. Microsoft, TikTok’un doğrudan satın alınması için bastırıyordu. Ancak şirket satış yapmak istemediği için anlaşma başarılı olamadı.

.

TikTokTikTok ABDTikTok Amerikan kullanıcıları