Telegram Play Store’da 500 milyon indirmeyi aşıyor


Telegram, COVID-19 salgınının ortasında Google Play Store’dan 500 milyon indirmeyi aştı. Uygulama, diğer mesajlaşma uygulamaları gibi cihazlara önceden yüklenmediğinden, bu Telegram için inanılmaz bir adımdır.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bununla birlikte, uygulamanın rakiplerini yakalamak için hala uzun bir yolu var. Facebook’a ait olan WhatsApp, son zamanlarda beş milyar indirmeye, Google Mesajlar ise bir milyar indirmeye ulaştı.

Telegram, uçtan uca şifrelemeye sahip olduğu için diğer uygulamalarla başarılı bir şekilde rekabet edebildi. Giderek artan sayıda kullanıcı, artan gizlilik endişeleri nedeniyle bunun farkına varmaktadır.

Telegram Play Store’da 500 milyon indirmeyi aşıyor

Telgraf

Uygulama ayrıca bulut depolama, klasörler ve çapraz platform desteği gibi harika özelliklere sahiptir. Telegram, masaüstü uygulaması sayesinde de bazı kullanıcıların sadakatini kazandı. Çalışmak için kullanıcıların telefonlarının bağlı olmasını gerektirmez.

Geçen ay Telegram, Zoom ve Houseparty ile rekabet etmek için güvenli bir görüntülü arama özelliği kurmaya çalıştığını söyledi, ancak şu anda özelliğin ne zaman başlayacağına dair herhangi bir ayrıntı bulunmuyor. Daha önce, Telegram ekibi yeni bir rekoru duyurdu – dünya çapında 400 milyon kişi uygulamayı kullanıyor.

Grup görüntülü görüşme hizmetiyle ilgili olarak; Şirket, mevcut kilitlenmenin insanları evden bir iş talep ederek evde karantinaya almasına neden olduğunu yineledi. Dolayısıyla, insanlar güvenli ancak daha hızlı bir iletişim özelliğine ihtiyaç duyuyor. Ayrıca, diğer uygulamalarda mevcut olan mevcut görüntülü görüşmenin, durağanlık veya kullanılabilirlik olan daha vanilya sürümleri olduğunu da ekledi. Bu nedenle şirket, bu endişeyi ortadan kaldırmak istediğini garanti etti. Video Arama özelliği için Güvenli ve aynı zamanda sezgisel bir platforma odaklanıyorlar.

Ek olarak şirket, başkaları özelleştirmelerde yüksek kısıtlamalara sahip vasat özellikler sunarken akıllı ve ücretsiz bir mesajlaşma topluluğu seçtikleri için kullanıcılara teşekkür etti. Her gün 1.5 milyon yeni kullanıcının giriş yaptığı Telegram’ın 20’den fazla ülkede en çok indirilen sosyal medya uygulaması haline geldiğini söyledi.

.

Telegram uygulamasıtelgraf