Telegram, gelişmiş bir uygulama içi video düzenleyiciye ve çok daha fazlasına sahip


Telegram messenger çok ilginç bir güncelleme aldı. En dikkat çekici değişiklik belki de kendi yerleşik video düzenleyicisinin eklenmesidir. Yeni özellik, uygulamaya birkaç yıl önce eklenen fotoğraf düzenleyicisine bağlanacak. Ek olarak, geliştiriciler animasyonlu çıkartma ve gif kullanma işlevselliğini basitleştirmiş ve genişletmiştir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Telegram, gelişmiş bir uygulama içi video düzenleyiciye ve çok daha fazlasına sahip

Artık kullanıcılar, parlaklığı, kontrastı ayarlama ve görüntü kalitesini iyileştirme dahil olmak üzere videolarını doğrudan messenger’da düzenleyebilir. Ek olarak, geliştiriciler herhangi bir resme veya videoya animasyonlu çıkartmalar ekleme olanağı da eklediler.

Artık kullanıcılar popüler GIF’lerin listesini doğrudan Telegram GIF panelinde görüntüleyebilir ve giflerin kendileri eskisinden çok daha hızlı yüklenir. Kullanıcıların, beğendikleri gif’e tıklamaları ve kaydetmek için birkaç saniye beklemeleri yeterlidir. Bu, dosyaya erişimi ve gelecekte gönderilmesini kolaylaştıracaktır.

Ve son olarak, Telegram kullanıcıları sohbetleri klasörler arasında basılı tutarak daha kolay taşıyabilecekler. Ve Android çalıştıran akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için Telegram harika bir özellik hazırladı – şimdi animasyonlar çok daha akıcı ve daha güzel çalışıyor.

Telegram Play Store’da 500 milyon indirmeyi aşıyor

Telegram, COVID-19 salgınının ortasında Google Play Store’dan kısa süre önce 500 milyon indirmeyi aştı. Uygulama, diğer mesajlaşma uygulamaları gibi cihazlara önceden yüklenmediğinden, bu uygulama için inanılmaz bir adımdır.

Bununla birlikte, uygulamanın rakiplerini yakalamak için hala uzun bir yolu var. Facebook’a ait olan WhatsApp, son zamanlarda beş milyar indirmeye, Google Mesajlar ise bir milyar indirmeye ulaştı.

Telegram, uçtan uca şifrelemeye sahip olduğu için diğer uygulamalarla başarılı bir şekilde rekabet edebildi. Giderek artan sayıda kullanıcı, artan gizlilik endişeleri nedeniyle bunun farkına varmaktadır.

Uygulama ayrıca bulut depolama, klasörler ve çapraz platform desteği gibi harika özelliklere sahiptir. Telegram, masaüstü uygulaması sayesinde de bazı kullanıcıların sadakatini kazandı. Çalışmak için kullanıcıların telefonlarının bağlı olmasını gerektirmez.

Daha önce Telegram, Zoom ve Houseparty ile rekabet etmek için güvenli bir görüntülü arama özelliği kurmaya çalıştığını söylemişti, ancak şu anda özelliğin ne zaman başlayacağına dair herhangi bir ayrıntı bulunmuyor. Daha önce, Telegram ekibi yeni bir rekoru duyurdu – dünya çapında 400 milyon kişi uygulamayı kullanıyor. Ancak mevcut salgın göz önüne alındığında, bu sayı çok daha fazla artmış olabilir.

.

Android için TelegramİOS için TelegramTelegram uygulamasıTelegram video düzenleyicitelgraf