Söylentiler: Qualcomm, Huawei’ye cips tedarik etme lisansı aldı


ABD’nin Huawei’ye yönelik yaptırımları konusu herkesin dili haline gelmiş olsa da, geçerliliğini kaybetmiyor. Ve tüm bunlar, bazı tedarikçi firmaların ABD yetkililerinden lisans alma umudunu yitirmemesi ve Çinli şirketle işbirliğine devam etmelerine izin vermesinden kaynaklanıyor. Ve bazıları zaten böyle bir onay aldı. Qualcomm aralarında olabilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Amerikan yonga üreticisinin Huawei ile çalışma lisansı aldığı haberi ağa yayıldı. Bu, Huawei’ye yakın bir kaynağa atıfta bulunan bazı medya kuruluşlarına göre. Sonuç olarak, bu bilgiye inanıyorsanız, Çinli şirket akıllı telefonları için Snapdragon çipleri satın alabilir. Yazım sırasında her iki şirket de bu bilgiyi ne doğruladı ne de yalanladı.

Huawei

Aynı kaynaklar, Honor alt markasının satılmasından da bahsetti, ancak markanın bazı yöneticileri, şirketteki bir dizi hissenin sahibi olacak. Anlaşma 15 milyar dolar, hatta 30 milyar dolar değerinde olabilir.

Şirketin bazı çalışanları, yaklaşan değişikliklere rağmen çalışmaya devam etme teklifiyle birlikte Şeref mülkiyetinin değiştiğine dair bir bildirim aldı. Tüm çalışanlar Onur ekibinin bir parçası olarak kalacak, ancak başka bir sahibin kanatları altında kalacak. Çalışmaya devam etmek istemeyenler, önemli miktarda parasal tazminat almış olarak ayrılabilecekler.

Huawei, Honor markasını gizlice sattı

Huawei’yi vuran ABD yaptırımları, şirketi hayatta kalmanın yollarını aramaya zorluyor. Çıkış yollarından biri de Honor alt markasının satışı. Dün, Honor’un varlıklarının satışı ile ilgili sorunun çözüldüğü ve 20 Kasım’a kadar alt markanın yeni sahibinin kimin olacağı resmi olarak açıklanması gerektiği bildirildi. Bilgili kaynaklara atıfta bulunan Reuters, Onur’un sahibini seçti.

Honor 30 Gençlik Sürümü

Bu, telefon dağıtıcısı Digital China ve Shenzhen hükümetinden oluşan bir konsorsiyumdur. Digital China, en sonunda Honor’daki en büyük iki hissedardan biri olacak ve payı% 15 olacak. Şirketin kendisi – Honor Terminal Co Ltd bu yıl Nisan ayında kuruldu ve tamamen Huawei’ye ait. Dijital Çin’e finans hükümeti ve Shenzhen Teknoloji Merkezi tarafından desteklenen en az üç yatırım şirketi katılacak. Her biri sonunda hisselerin% 10 ila 15’ini almalıdır.

Honor’un satın alınmasının ardından, yeni sahipler yönetim ekiplerinin çoğunu ve 7.000’den fazla çalışanı elinde tutmayı planlıyor. Önümüzdeki 3 yıl içinde şirketin halka arz edilmesi gerekiyor.

.

aslanağzıHuaweiHuawei çipleriHuawei Qualcomm çipleriHuawei Snapdragon çipleriHuawei SoCHuawei yasağıSnapdragon çipleri