Sony ve Microsoft, perakendecilere daha fazla PS5 ve Xbox Series X hisse senedi getirecek!


Sony ve Microsoft, devam eden tatil sezonu indiriminden yararlanmak için bu ayın başlarında yeni nesil oyun konsollarını piyasaya sürdü. Hem Sony PS5 hem de Xbox Series X / S, tatil müşterileri için en iyi hediye seçeneklerinden biri olmuştur. Tabii ki, içinde barındırdığı yeni nesil performansı ve donanımı dikkate almaları gerekiyor. Her iki şirket de konsolların iterasyonunu başlatıp satışa sunarken, talebi karşılayamadılar. Bu, çok sayıda tüketicinin sezon boyunca hiçbirini eline alamadığı için hayal kırıklığına uğramasına neden oldu.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Daha fazla Sony PS5 ve Xbox Series X hissesi yakında gelecek!

Sony PS5

Görünüşe göre Sony, yıl sonundan önce perakendecilere daha fazla birim getireceğini duyurduğu için bu yakında değişebilir. Öte yandan Microsoft, Black Friday satışı sırasında hisse senedi sorunları ile de mücadele etti. Şirketin bayram sezonunda da daha fazla envanter getirmesini bekliyoruz. Bu ayın başlarında Microsoft, Xbox Series X | S’nin tarihteki lansmanını duyurdu. Resmi blog yazısı, şirketin diğer nesillerden daha fazla konsol sattığından bahsediyor. Sadece bu değil, daha fazla oyun oynandı ve yeni konsolların yaklaşık% 70’i artık Xbox Game Pass’e eklendi. Bu rakamlar ve iddialar göz önüne alındığında, Xbox Series X | S’nin yeniden stoklandıktan sonra bile sıcak bir pasta gibi satılacağını söylemek güvenli.

Aynısı Sony PS5 için de geçerli, çünkü çok sayıda huzursuz tüketici, talebi karşılayamamak için markayı ve üçüncü taraf perakendecileri ezdi. Sonuç olarak, pek çok huzursuz oyuncu, bayiler aracılığıyla biraz daha fazla harcama yaparak konsolları satın almaya karar verdi. Ortalama olarak, satıcıların çoğu konsolları yaklaşık 1000 ila 1500 $ arasında satıyor. Aslında, PS5’in konsol versiyonunu eBay’de yaklaşık 32.000 $ ve hatta bir Xbox Series X için 8000 $ olarak gördük.

Scalpers Bot’lar tüketiciler ve perakendeciler için işleri zorlaştırıyor!

Xbox Series X | S

Sadece bu değil, çeşitli raporlar, scalper botlarının da satışın bu kadar karmaşaya dönüşmesinin nedenlerinden biri olduğunu iddia ediyor. Bu botlar, Walmart ve Best Buy’daki gerçek insan tüketicilerden önce bu yeni konsollara girip ellerini almayı başardılar. Walmart, envanterine daha fazla stok getireceğine ve botların karışmasını önlemek için çok çalışacağına söz verdi.

Bununla birlikte, herhangi bir yeniden stoklama olasılığı için gözlerinizi açık tutmanızı öneririz. Walmart her zaman yeniden stoklama tarihini ve saatini duyurur, böylece bakılması gereken bir şey vardır.

.

en iyi satın alımmicrosoftSonySony PS5WalmartXbox Series XXbox Serisi S