Sony SR Ekranı Başlattı: 3D Resimleri 3D Gözlük Takmadan Görebilirsiniz


Sony Electronics dün ilk kez çığır açan yeni bir ürünü piyasaya süreceğini duyurdu. Buna “SR Ekranı” denir. İkincisi, Sony’nin insan gözünü algılayan ışık alanı görüntüleme (ELFD) teknolojisini kullanır.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Ekran ilk olarak bu yıl Ocak ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde CES’te gösterildi. Buna “göze duyarlı ışık alanı ekranı” deniyordu. Bu teknoloji, kullanıcıların belirli VR gözlükleri veya kulaklıkları takmasını gerektirmez. Bu nedenle, gerçekçi 3B nesneler oluşturmak için yalnızca göz izleme teknolojisini kullanır.

Sony SR Ekran

SR Ekranı (Uzamsal Gerçeklik) 15,6 inç 4K LCD ekrandan oluşur. Ekranda dolaşırken gözlerin hareketini ve pozisyonunu takip edebilen yüksek hızlı bir görüş sensörüne sahiptir. LCD’nin üzerinde bulunan bir mikro optik lens de vardır. Bir stereo görüntü oluşturmak için sol ve sağ göz ekranlarını ayırabilir.

SR Ekranının üst düzey gerçek zamanlı işleme algoritmaları kullandığından bahsetmeye değer. Bu yüzden en azından Intel Core i7 işlemciye ve Nvidia’nın RTX 2070 Super GPU’suna sahip güçlü bir PC’ye ihtiyacı var.

SR Ekranın Ana Kullanıcıları Kimler Olacak?

SR ekranlar, otomotiv ve endüstriyel tasarımdan bilgisayar grafiklerine (CG) ve görsel efektlere (VFX) kadar çeşitli sektörlerdeki içerik oluşturucuların ve ayrıca filmlerdekilerin yaratıcılıklarını çarpıcı 3D ekranlarda gerçekleştirmelerini sağlar. Bunu söylerken, bunun profesyonel bir araç olduğunu ve sadece 3D film izlemek isteyenler için olmadığını bilmenizi istiyoruz.

Örneğin, otomotiv endüstrisinde, ürünü yeni araç tasarımı fikir oluşturma sürecinde erkenden entegre ederek, kaliteyi, hızı ve kavramların somut doğasını iyileştirme potansiyeli vardır.

Sony SR Ekran

Volkswagen Group, Virtual Engineering Lab ABD’den Frantisek Zapletal, “Volkswagen’de, Sony’nin Mekansal Gerçeklik Ekranını ilk aşamalarından beri değerlendiriyoruz ve fikir oluşturma ve tasarım süreci boyunca ve hatta eğitimle önemli ölçüde kullanışlılık ve çok sayıda uygulama görüyoruz,” yorumunu yaptı. of America, Inc. “Volkswagen’de bu yenilikçi ürün için pratik kullanım senaryoları bulmak için Sony ile iş birliği yapmaktan ve yollara devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

Fiyatlandırma açısından, Sony’nin SR Display için önerilen perakende fiyatı 4.999,99 ABD dolarıdır. Kasım ayında Sony Store ve diğer perakendecilerde satışa sunulacak.

.

3 boyutluELFDSonySR Ekranı