Sony PS5’in DualSense denetleyicisiyle ilgili ciddi sorunları var


Bir ay önce Sony, yepyeni PS5 oyun konsollarını dünyanın çeşitli yerlerinde resmen satmaya başladı. Bu cihazın piyasaya sürülmesinden bu yana tam bir ay geçti. Bununla birlikte, küresel salgının etkisi nedeniyle, Sony’nin çeşitli nesil fabrikaları üretimde durgunluk ve ciddi üretim kapasitesi kıtlığı ile karşılaştı. Uzun zamandır bu cihazı umut eden oyuncular satın almak için büyük zorluk yaşıyor. Üstelik Çin gibi bazı karlı pazarlarda bu cihaz resmi olarak satışta değil. Pekala, mevcut olmaması tek kötü haber değil, dahası var. Son haberlere göre Sony PS5 DualSense denetleyicisinin ciddi bir rocker drift sorunu.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Sony PS5

Oyunculardan gelen son geri bildirimlere göre, Sony PS5 ile birlikte piyasaya sürülen yeni DualSense denetleyicide bir çubuk kayması sorunu var. Kayıtlar, Sony’nin bu sorunu çözmesi gereken bir güncellemeye sahip olduğunu gösteriyor. Ancak oyuncular, sorunun güncellemeden sonra ortadan kalkmadığını söylüyor.

Ek olarak, bazı oyuncular şunu belirtti: kolun kumanda kolu kayması bir donanım arızasıdır. Onlara göre bunun yazılımla ilgisi yok. Üstelik önceki nesil PS4’ün joystick’i de kaymaya maruz kaldı. DualSense denetleyicisindeki joystick sorunu, önceki nesil problem. Şu an itibariyle şirketin bu sorunu Sony PS5 ile nasıl ele almayı düşündüğünü bilmiyoruz.

Sony PS5

Sony PS5 Donanım Özellikleri

Diğer parametreler açısından, Sony PS5 serisi iki versiyon sunar – optik sürücü ve dijital versiyon. İle gelirler AMD’nin özel 8 çekirdekli Zen 2 CPU 3.5GHz (frekans dönüştürmeyi destekler). Grafik kartı, AMD’nin RDNA2 mimarisine sahip özel GPU’sudur. Frekans 2.23GHz’e kadardır, saniyede 10.28 trilyon kayan nokta işlemini destekler, 120Hz / 8K çıkışı, 3D ses efektlerini vb. Destekler. Ek olarak, bu konsol PS4 oyunlarıyla geriye dönük olarak doğrudan uyumludur. PlayStation CEO’su Jim Ryan, PS4 oyunlarının% 99’unun PS5’te oynanabileceğini doğruladı.

Raporlara göre, Sony PS5 zaten Çin 3C sertifikasına sahip. Çin’de bu cihazın resmi lansman tarihinin 18 Aralık olduğu yönünde spekülasyonlar var. Ancak, önümüzdeki yıl 21 Ocak’ta Çin’de satışa başlayacak. Bu resmi bir bilgi değildir, bu yüzden lansman tarihinden o kadar emin olamayız. Diğer pazarlarda olduğu gibi, bu cihazı Çin’de de satın almanın zor olmasını bekliyoruz.

.

DualSense DenetleyiciDualSense denetleyici kayma sorunuSony PS5Sony PS5 DualSense DenetleyiciSony PS5 DualSense denetleyici kayma sorunlarıSony PS5 DualSense denetleyici sorunları