Sony PS5 ve PS4, Apple TV gibi medya akış uygulamalarını destekleyecektir


Sony’nin resmi bloguna göre, hem Sony PS5 hem de PS4, Apple TV gibi medya akış uygulamalarını destekleyecektir. Makalede şöyle yazıyor: “Apple TV uygulaması PS5’in özel medya alanında bulunacak. Ayrıca, navigasyon ve kontrol için Sony’nin yeni Media Remote ile uyumlu olacak ”. Raporlara göre, kullanıcılar Mythic Quest: Raven’s Banquet, Ted Lasso ve The Morning Show gibi Apple Originals’ı Apple TV + üzerinden izleyebilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Sony PS5, Apple TV'yi destekleyecek

Ayrıca, premium kanallara abone olabilir, film ve TV şovları satın alabilir veya kiralayabilir ve geçmiş programlara erişebilirler. Makaleye göre Apple TV uygulaması PS4’te de satışa sunulacak. Apple TV, PlayStation platformunu 12 Kasım’da PS5’te başlatmayı planlıyor. Sony PS5’te kullanabileceğiniz onaylanmış uygulamalar şunları içerir:

 • Apple TV
 • Disney +
 • Netflix
 • Spotify
 • Seğirme
 • Youtube

Sony’ye göre, Amazon Prime Video, MyCanal ve Peacock gibi diğer uygulamalar listeye daha sonra katılacak. Ancak HBO Max’in listede olmadığını görebiliriz. Sony, bu arada belirli uygulamaların PS5’in kullanıcı arayüzüyle daha derin bir entegrasyona sahip olacağını söylüyor. Twitch ve YouTube’da, oyunu doğrudan uygulamadan “yayınlayabilir ve paylaşabilir” veya içeriği izlemek için uygulamaları kullanabilirsiniz.

PlayStation App yeni güncelleme

Sony’ye göre, çalışabilirliğini daha sorunsuz hale getiren PlayStation Uygulaması için yeni bir güncelleme var. Bu güncelleme hem PS4 hem de PS5’in oyun deneyimlerini geliştiriyor. Şu anda, güncelleme dünya çapında yayılıyor ve iOS (12.2 veya üstü) ve Android (6.0 veya üstü) mobil cihazlarla uyumludur.

Bu yeni güncelleme tamamen yeni bir tasarımla geliyor. Ayrıca sesli sohbet, yerel PS Store entegrasyonu ve daha sorunsuz bir deneyim gibi özellikler sunar. İşte PS Uygulama güncellemesinin başlıca özellikleri

 • Güncellenmiş kullanıcı arayüzü: Uygulama, yeni bir ana ekranın yanı sıra yeni bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Yeni tasarım ile arkadaşlarınızın ne oynadığını kolayca görebilirsiniz.
 • Mesaj entegrasyonu: Bu özellik ile PS Uygulaması bir mesajlaşma aracı gibi olacak. PlayStation Mesajları artık bağımsız bir uygulama olmayacak. Eski uygulamada mesajlarınız veya mesaj dizileriniz varsa, bunları yeni PS Uygulamasında göreceksiniz.
 • Sesli Sohbet ve Parti Grupları: Güncellenen PS Uygulamasında en fazla 15 arkadaşınızla parti yapabilir veya sesli sohbet edebilirsiniz.

Sony PS5

 • Yerel olarak entegre edilmiş PlayStation Store ve uzaktan indirmeler: Artık oyunları ve eklentileri doğrudan PS4 ve PS5’inize uzaktan indirebilirsiniz. Ayrıca, PS Store deneyimi çok daha iyi.
 • PS5 için yeni özellikler: Buna, oyunlar için uzaktan başlatma ve PS Uygulamasından PS5’te sorunsuz oturum açma dahildir.
 • En son PlayStation haberlerinin tümü: Elbette uygulama, PlayStation ile ilgili olarak sektördeki en son gelişmeler hakkında bilgi sağlar. Sony’nin yanı sıra oyun geliştiricilerinden ilk elden bilgi alırsınız.

.

apple tvApple TV'yi destekleyecekPlayStation UygulamasıPS Uygulama güncellemesiPS UygulamasıSonySony PS4Sony PS5